Освіта

Останнє оновлення: Четвер, 07 квітня 2016, 07:05

З 2008 року в Українському державному університеті залізничного транспорту створений і діє Центр спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів - ЦНВ.

У своїй роботі Центр керується чинним законодавством України, галузевими нормативними актами Міністерства інфраструктури України відповідно до специфіки своєї діяльності, Статутом університета, рішеннями вченої ради, наказами та розпорядженнями керівництва університетa.

ЦНВ функціонує з метою реалізації вимог ст. 7,8,9 Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів», а саме задоволення потреб підприємств - суб’єктів перевезення небезпечних вантажів у спеціальному навчанні своїх працівників.

Центр проводить спеціальне навчання працівників суб'єктів перевезення небезпечних вантажів, які виконують один або більше з нижченаведених видів робіт:

• класифікацію небезпечних вантажів;
  • пакування небезпечних вантажів;
  • маркування небезпечних вантажів;
  • оформлення транспортних документів;
  • відправлення небезпечних вантажів;
  • перевезення небезпечних вантажів;
  • приймання небезпечних вантажів;
  • проведення вантажних операцій, пов'язаних з перевезенням небезпечних вантажів;
  • проведення інших операцій, пов'язаних з перевезенням небезпечних вантажів.
Свідоцтво

На цей час Український державний університет залізничного транспорту має свідоцтво, видане Міністерством інфраструктури України, що засвідчує право здійснювати спеціальне навчання з перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом підприємств всіх форм власності та видів підпорядкування.

Спеціальне навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів передбачає два етапи:

• проведення спеціального навчання за відповідною програмою, затвердженою Департаментом безпеки Міністерства інфраструктури України, з видачею свідоцтва встановленого зразка;
  • проведення перевірки знань з видачею сертифіката (перевірку знань проводить орган, уповноважений відповідно до "Порядку визначення органу, уповноваженого проводити перевірку знань працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів").

Для реалізації даних етапів, ЦНВ має необхідну матеріально-технічну базу. На період навчання слухачі забезпечуються необхідною нормативно-правовою літературою та по закінченню навчання отримують навчально-методичну літературу, що розроблена спеціалістами університету.

До викладання залучаються провідні викладачі університету, які пройшли підготовку з цих питань та отримали відповідний сертифікат.

За домовленістю, навчання проводиться з виїздом до підприємства-замовника.

Історія створення

Центр спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів (ЦНВ) було створено як структурний підрозділ Українського державного університету залізничного транспорту у 2008 році. За роки свого існування ЦНВ підготував більше 8000 осіб з питань перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом. Слухачі центру щодобово забезпечують безпечне перевезення небезпечних вантажів залізницями України.

Співробітництво з підприємствами

Центр спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів активно співпрацює з Департаментом безпеки Міністерства інфраструктури України, ДП „Дніпропетровський орган із сертифікації залізничного транспорту”, ДП „Орган з сертифікації автоматизованих та автоматичних систем управління та умов процесу перевезень на залізничному транспорті”, ДА «Укрзалізниця», ДП «Південна залізниця», ДТГО «Південно-Західна залізниця», ДП «Донецька залізниця», ПАТ «Центренерго», ПАТ «Укргазвидобування», ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» та ін.