Освіта

Центр спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів (ЦНВ)

Останнє оновлення: Четвер, 04 січня 2018, 14:18

Шановні суб’єкти перевезення небезпечних вантажів!

У зв’язку з особливостями організації навчального процесу в Українському державному університеті залізничного транспорту в січні 2018 року, спеціальне навчання з питань перевезення небезпечних вантажів буде призупинене до 06.02.2018 року.

Прохання заявки на навчання, та всі супутні запитання надсилати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за телефоном 066-519-47-31

З 2008 року в Українському державному університеті залізничного транспорту створений і діє Центр спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів - ЦНВ.

У своїй роботі Центр керується чинним законодавством України, галузевими нормативними актами Міністерства інфраструктури України відповідно до специфіки своєї діяльності, Статутом університета, рішеннями вченої ради, наказами та розпорядженнями керівництва університетa.

ЦНВ функціонує з метою реалізації вимог ст. 7,8,9 Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів», а саме задоволення потреб підприємств - суб’єктів перевезення небезпечних вантажів у спеціальному навчанні своїх працівників.

Центр проводить спеціальне навчання працівників суб'єктів перевезення небезпечних вантажів, які виконують один або більше з нижченаведених видів робіт:

 • класифікацію небезпечних вантажів;
 • пакування небезпечних вантажів;
 • маркування небезпечних вантажів;
 • оформлення транспортних документів;
 • відправлення небезпечних вантажів;
 • перевезення небезпечних вантажів;
 • приймання небезпечних вантажів;
 • проведення вантажних операцій, пов'язаних з перевезенням небезпечних вантажів;
 • проведення інших операцій, пов'язаних з перевезенням небезпечних вантажів.
Свідоцтво

На цей час Український державний університет залізничного транспорту має свідоцтво, видане Міністерством інфраструктури України, що засвідчує право здійснювати спеціальне навчання з перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом підприємств всіх форм власності та видів підпорядкування.

Спеціальне навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів передбачає два етапи:

 • проведення спеціального навчання за відповідною програмою, затвердженою Департаментом безпеки Міністерства інфраструктури України, з видачею свідоцтва встановленого зразка;
 • проведення перевірки знань з видачею сертифіката (перевірку знань проводить орган, уповноважений відповідно до "Порядку визначення органу, уповноваженого проводити перевірку знань працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів").

Для реалізації даних етапів, ЦНВ має необхідну матеріально-технічну базу. На період навчання слухачі забезпечуються необхідною нормативно-правовою літературою та по закінченню навчання отримують навчально-методичну літературу, що розроблена спеціалістами університету.

До викладання залучаються провідні викладачі університету, які пройшли підготовку з цих питань та отримали відповідний сертифікат.

За домовленістю, навчання проводиться з виїздом до підприємства-замовника.

Історія створення

Центр спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів (ЦНВ) було створено як структурний підрозділ Українського державного університету залізничного транспорту у 2008 році. За роки свого існування ЦНВ підготував більше 8000 осіб з питань перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом. Слухачі центру щодобово забезпечують безпечне перевезення небезпечних вантажів залізницями України.

Співробітництво з підприємствами

Центр спеціального навчання працівників суб’єктів перевезення небезпечних вантажів активно співпрацює з Департаментом безпеки Міністерства інфраструктури України, ДП „Дніпропетровський орган із сертифікації залізничного транспорту”, ДП „Орган з сертифікації автоматизованих та автоматичних систем управління та умов процесу перевезень на залізничному транспорті”, ДА «Укрзалізниця», ДП «Південна залізниця», ДТГО «Південно-Західна залізниця», ДП «Донецька залізниця», ПАТ «Центренерго», ПАТ «Укргазвидобування», ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» та ін.