Спеціалізовані комп’ютерні системи

Останнє оновлення: Середа, 24 лютого 2016, 11:02
Характеристика програми навчання
Назва спеціальності Комп’ютерна інженерія
Назва програми Спеціалізовані комп’ютерні системи
Рівні освіти Бакалавріат (I), Магістратура (ІІ), Аспірантура (ІІІ)
Час навчання денна форма навчання Бакалавріат (I)
на основі повної загальної середньої освіти (4 роки / 8 семестрів)
Бакалавріат (I)
на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра (3 роки / 6 семестрів)
Магістратура (ІІ)
на основі диплома бакалавра (1,5 року / 3 семестри)
Час навчання заочна форма навчання Бакалавріат (I)
на основі повної загальної середньої освіти (5 роки / 10 семестрів)
Бакалавріат (I)
на основі диплома молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра (3 роки / 6 семестрів)
Магістратура (ІІ)
на основі диплома бакалавра (1,5 року / 3 семестри)
Мета навчання за освітньою програмою

Метою програми є отримання знань, умінь и навичок у галузі комп’ютерної інженерії для дослідження, розроблення , проектування, впровадження на виробництві та послідуючого супроводження спеціалізованих комп’ютерних систем на залізничному транспорті загального і не загального користування, сфері бізнесу та державному секторі економіки.

Адресати освітньої програми

Програма адресована здобувачам, які цікавляться комп’ютерною технікою та сучасними комп’ютерними технологіями.

У першу чергу програма орієнтована на тих, хто планує у майбутньому займатися розробленням програмного забезпечення для інформаційно-керуючих систем на залізничному транспорті, системним адмініструванням, розробленням сайтів, автоматизованим проектуванням, системами штучного інтелекту, захисту інформації, комп’ютерними мережами, програмною підтримкою комп’ютерних систем фірм, підприємств бізнесу та державного сектора економіки.

Навчання за програмою дає такий обсяг знань, навичок і вмінь, здатність застосування знань та формування суджень:

За програмою студенти вивчають:

  • сучасні мови програмування для спеціалізованих комп’ютерних систем;
  • мережеві та інтернет-технології;
  • управління базами даних та бізнес-процесами;
  • мережеве адміністрування;
  • системи автоматизованого проектування комп’ютерних систем;
  • контролери та їх програмне забезпечення;
  • системи штучного інтелекту;
  • хмарні сервіси.

Майбутні фахівці отримують необхідний рівень знань, практичних навичок і вмінь, які забезпечують можливість працевлаштування й швидкої адаптації у будь-якій сфері діяльності, що пов’язана з комп’ютерною технікою. В процесі навчання студенти мають можливість співпрацювати з провідними підприємствами, які займаються розробленням, проектуванням й впровадженням комп’ютертих систем і технологій

Можливості працевлаштування

Однією з переваг програми є можливість працевлаштування випускників не тільки на залізничному транспорті, де тепер дуже великий попит на фахівців з комп’ютерних систем, а й у інших сферах діяльності, які застосовують комп’ютерні системи та інформаційні комп’ютерні технології. Фахівці з ІТ на теперішній час мають найбільший попит на вітчизняному та міжнародному ринках праці. Вони працевлаштовуються у вітчизняних і міжнародних ІТ компаніях, інформаційно-обчислювальних центрах, управліннях та підприємствах. Основним замовником випускників є обчислювальні центри залізниць, їх управління залізниць та галузеві підприємства. Щорічно здійснюється направлення випускників на роботу до фірм, що займаються розробленням комп’ютерних систем для потреб залізничного транспорту, промисловості, ІТ компаній, сфери бізнесу, адміністрування та державного сектору економіки.

Фахівці ІТ галузі отримують більш високий рівень заробітної платні у порівнянні з іншими галузями, а знання англійської мови відкриває можливість співпраці з європейським та американським бізнесом.

Додаткова інформація

Кафедра спеціалізованих комп’ютерних систем має сучасне обладнання для навчання й інтелектуального розвитку студентів Чотири комп’ютерні класи забезпечують високий рівень підготовки майбутніх фахівців й можливість участі молоді у науковій роботі, керівництво якою здійснюють три доктора наук. Якість практичної підготовки забезпечується можливістю студентів проходити стажування, виробничу практику та навчання у вітчизняних та закордонних ІТ кампаніях, що співпрацюють з кафедрою, яка є системним інтегратором авторизованого класу Schneider Electrik в університеті, має творчі зв’язки з фірмою Siemens.

Випускаюча кафедра: Спеціалізовані комп’ютерні системи

+38 (057) 771 46 90, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

61050, Україна, м. Харків, майд. Фейербаха 7, корпус 3, поверх 4, кабінет 403