Кафедри механіко-енергетичного факультету

Завідувач кафедри

Останнє оновлення: Понеділок, 29 травня 2017, 09:42

Тартаковський Едуард Давидович
доктор технічних наук, професор


     Тартаковський Е.Д. після закінчення в 1961р.ХІІТу був направлений в локомотивне депо Основа Південної залізниці, де працював до 1973 р. кочегаром, пом. машиніста, майстром, інженером-технологом, начальником виробничого відділу, завідуючим дорожньої лабораторії надійності. В 1972 році захистив в ХІІТі кандидатську дисертацію, в 1973 році почав працювати в ХІІТі асистентом, старшим науковим співробітником, доцентом. В 1984 році захистив в МІІТі докторську дисертацію. З 1985 року по сучасний час працює завідувачем кафедрою, професором.
     Професор Тартаковськии Е.Д. - відомий спеціаліст в галузі технічної діагностики та технічної експлуатації рухомого складу залізниць та метрополітенів. Керівник науково-технічної комісії Укрзалізниці з питань діагностики, член спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій, голова науково-методичної комісії Мінтрансу України за спеціальністю "Рухомий склад та спеціальна техніка залізничного транспорту". Є автором понад 285 наукових публікацій, дійсний член Транспортних академій України та Росії, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, підготував 16 докторів та 32 кандидатів технічних наук, має понад 40 патентів та авторських свідоцтв на винаходи, нагороджений почесним знаком "Почесний залізничник", "Почесний працівник транспорта", "Винахідник СРСР", медалями ВДНГ СРСР та іншими нагородами.
     Під його керівництвом кафедра визначна як головна наукова організація Укрзалізниці з питань виробництва, експлуатації та ремонту тепловозів та дизель-поїздів. Здійснює наукове керівництво галузевою науково-дослідною лабораторією та науково-впроваджувальним центром. Завершує підготовку ще 2 докторів та 3 кандидатів технічних наук. Приймає активну участь в міжнародній інтеграції вищої освіти в якості члена координаційної Ради по розвитку рейкового транспорту країн Центральної та Східної Європи.