Кафедри навчально-наукового центру гуманітарної освіти

Кафедра «Іноземні мови»

Останнє оновлення: Понеділок, 19 жовтня 2015, 09:53

Напрямок наукової діяльності кафедри: «Семантико-конотативне та стилістичне дослідження лексики, термінології та фразеології германських та слов’янських мов».

Нешко Світлана Ігорівна
завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент

Спеціаліст в галузі мовознавства, яка видала понад 29 наукових праць, з них: 21 стаття та тези, 7 метод. вказівок, є співавтором одного посібника.

Основні напрямки наукових досліджень: мовознавство, германістика, семантико-стилістичні дослідження англійської та української мов.

• Дослідила афікси сучасної англійської мови та розподілила їх на конотативні групи, відповідно до впливу на асоціативні співзначення, що набувають кореневі основи.
  • Довела важливість теоретичного осмислення проблеми граматичного, лексичного значення та співзначень афіксів, які впливають на конотацію лексичних одиниць, що зумовлене загальною орієнтацією лінгвістики на інтегральне, всебічне вивчення слова.
  • Вказала шляхи досліджень слова у поєднанні його денотативного та конотативного аспектів. Саме конотація як складний динамічний феномен мови й мовлення дозволяє визначити всю сукупність співзначень слова.
  • Проаналізувала конотативні відмінності основ у міжмовному порівнянні, для уточнення можливостей передачі конотативних співзначень та виявила етноспецифічну сутність феномену конотації в афіксальних системах англійської та німецької мов.
  • Провела конотативний аналіз словотворчих елементів мови, що включив їх комплексний розгляд із подальшою розбивкою на дві основні групи: мовленнєвого та мовного типу афіксів.
  • Уперше на матеріалі афіксів описала конотативні синонімічні ряди та визначила міжмовні відмінності англійської та німецької мов.

Практикуючий перекладач. Очолює групу перекладачів за міжнародною програмою TEMPUS, що сприяє розширенню кордонів та популяризації новітніх досягнень науковців України на Європейському просторі. Автор перекладів ряду художніх творів, опублікованих видавництвом «Мікко», співавтор Українсько-російського-англійсько-французько-польського розмовника для працівників залізничного транспорту. Розробила робочі програми з іноземної мови для підготовки працівників південної залізниці до Євро 2012.

Створила сайт кафедри іноземних мов, який дає можливість студентам не тільки користуватись методичною літературою, а й отримувати консультації дистанційно.

Почесні звання, винагороди:

• Почесна грамота голови Московської районної ради в місті Харкові (2008)
  • Знак «Залізнична слава» ІІІ ступеня (2010)
  • Подяка в.о. генерального директора Укрзалізниці (2010)

Біографічні дані:

• народилась 3.04.1972 року;
  • 1997 р. – закінчила Харківський державний університет ім. В.Н. Каразіна за спеціальністю “нглійська мова та література”, спеціалізація “Філолог, викладач англійської мови та літератури”;
  • 2002 р. – закінчила аспірантуру при УкрДАЗТ. Дисертацію захистила у спеціалізованій вченій раді при Харківському національному університеті за спеціальністю 10.02.04 – “Германські мови”;
  • 2003 р. – присвоєно вчене звання доцента;
  • 2015 р. – очолила кафедру іноземних мов.

Є членом міжнародної організації викладачів англійської мови TESOL.

Перелік основних дисциплін, які викладаються на кафедрі:

• Іноземна мова (англійська, німецька, французька)
  • Ділова іноземна мова
  • Мова за професійним спілкуванням