Кафедри факультету УПП

Історія створення кафедри

Останнє оновлення: Вівторок, 02 вересня 2014, 09:29

Кафедра створена з часу заснування ХІІТу у 1930- 1931 рр., як випускна для підготовки фахівців з організації перевезень і управління на залізничному транспорті. За період існування кафедрою було підготовлено близько 6000 фахівців.

Спочатку і протягом тривалого часу кафедра мала назву «Організація руху і вантажної роботи», після відокремлення кафедри вантажної роботи - «Організація руху», з 1953 року - «Експлуатація залізниць», з 1984 року до теперішнього часу кафедра має назву «Управління експлуатаційною роботою».

Серед випускників кафедри є багато видатних діячів в галузі організації і управління перевізним процесом, серед них: М.С. Конарєв - доктор технічих наук, професор, академік, віце-президент Академії транспорта Російської Федерації, довічний член Президиуму Міжнародної асоціації железнодорожных конгрессов, почесний президент Міжнародної академії транспорту, президент «Общества дружбы народов России и Финляндии», почесний громадянин м. Харкова, колишній начальник Південної залізниці, міністр шляхів сполучення СРСР, на теперішній час д.т.н., академік, директор Інтертрансу РФ; С.П. Капитанюк – к.т.н., в минулому заступник начальника Південно – Західної залізниці, доцент Київського філіалу ХІІТа начальник Київського метрополітену; А.І. Бурдонов – к.т.н. в минулому начальник Ртищевського відділення Приволзької залізниці; М.І. Данько – ректор Української академії залізничного транспорту, д.т.н., професор; М.І. Луханін, к.т.н., заступник Генерального директора Укрзалізниці (УЗ), М.П. Топчиєв – к.т.н., заступник начальника головного управління перевезень Укрзалізниці.

Відомими випускниками кафедри за останні роки є: Клименко С.М. (1990р.) - заступник начальника залізниці-начальник служби перевезень Південної залізниці; Щербіна О.В. (1990р) – заступник дорожнього ревізора з безпеки руху Південної залізниці; Кравченко Г.Б. – заступник дорожнього ревізора з безпеки руху Південної залізниці; Крючков В.О. (1992р.) – керівник управління державної корпорації «Укрморфлот», в минулому - заступник начальника - начальник служби перевезень Південно - Західної залізниці; Осовик В.М. (1995р.) - начальник комерційного відділу Конотопської дирекції залізничних перевезень Південно - Західної залізниці; Канунніков А.М. (1998р.) – начальник станції Харків-Сортувальний, в минулому начальник комерційного відділу Харківської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці; Гема Г.А. (1998р.)- головний інженер служби перевезень; Пилипейко О.М. (1999р.) – начальник Харківської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці; Горбачов О.А.(2000р.) – 1-й заступник начальника Харківської дирекції; Синельник Є.Є (2001р.) - начальник комерційного відділу Ясинуватської дирекції залізничних перевезень Донецької залізниці та багато інших.