27 Жовтень 2020

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ І СТРЕС. УПРАВЛІННЯ СТРЕСОВИМИ СТАНАМИ», ПРИСВЯЧЕНИЙ ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я

09.10.2020 р. в межах роботи психологічного гуртка кафедрою філософії та соціології в online форматі було проведено науково-практичний семінар, присвячений Всесвітньому дню психічного здоров’я, на тему: «Професійна діяльність і стрес. Управління стресовими станами».

10 жовтня в світі традиційно відзначають Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day). Започатковано цю традицію у 1992 році Всесвітньою федерацією психічного здоров’я (World Federation for Mental Health), з метою підвищення інформованості щодо проблем збереження психічного здоров’я, способів його зміцнення, а також профілактики негативних соціальних впливів.

Найважливіше, що втрачає людина через неврози та нервово-психічні розлади – це здатність повноцінно працювати та отримувати задоволення від життя. Однією з причин неврозів є різноманітні стресові ситуації, в тому числі й професійні стреси.

У науково-практичному семінарі «Професійна діяльність і стрес. Управління стресовими станами» прийняли участь викладачі кафедри філософії та соціології доц. Сивогракова З.А, ст.викл. Алєксєєнко Н.В., а також студенти факультетів ІКСТ, ННЦГО та будівельного. Метою семінару було не тільки поглиблення теоретичних знань студентів, але й набуття практичного досвіду попередження та подолання стресових ситуацій, розвитку стресостійкості. Спираючись на основні положення теорії стресу та аналіз конкретних ситуації професійної взаємодії, студенти научилися визначати причини виникнення професійного стрес; розвинули уміння визначати ознаки та зовнішні прояви того, що людина перебуває у стресовому стані; напрацювали досвід попередження та виходу із професійного стресу.