Університет

Розпочато набір на нову спеціальність 126 – Інформаційні системи та технології за освітньою програмою «Технології штучного інтелекту»

Останнє оновлення: Середа, 05 липня 2017, 10:01

З 2017 року розпочато набір на нову спеціальність 126 – інформаційні системи та технології за освітньою програмою «Технології штучного інтелекту». Базова підготовка за стандартами вищої освіти розширена сучасними інформаційними технологіями, а саме надається такий обсяг знань, навичок і вмінь: проектування та програмування на мовах Python, С, C++, C#, Java, JavaScript, SQL, R, PHP, HTML5, CSS3, UML; розробка Windows, Linux, Android, iOS додатків (desktop, mobile, web); створення додатків класу «розумних» машин, «інтернет речей» та інтелектуальних сенсорних систем з використання хмарних сервісів Microsoft, IBM, Amazon, Google та інструментів розробки для Arduino, Raspberry Pi, ESP8266.

Студенти навчаються працювати с технологіями штучного інтелекту, які засновані на моделях штучних нейронних мереж, нечітких систем, машинного та глибинного навчання, інженерії знань, еволюційних систем, інтелектуального аналізу даних, інтелектуальних, когнітивних та емоційних машин.

Студенти мають унікальну для України можливість в лабораторіях кафедри інформаційних технологій вже починаючи з першого курсу зібрати і запрограмувати навчальну «розумну» машину: мобільний пристрій (дрон, робот), що автономно пересувається у приміщеннях університету і передає через Wi-Fi інформацію від сенсорів або якусь компоненту «інтернет» речей, наприклад, Wi- Fi модуль з процесором ESP8266, який контролює освітлення в аудиторії і реєструє рівень «шуму» в різних куточках під час лекції. Отримані знання та навички закріплюються при виконанні випускних бакалаврських та магістерських кваліфікаційних робіт, тематика яких пов'язана з реальними транспортними системами, наприклад, «розумним» вагоном, «розумною» платформою і іншими. На кафедрі інформаційних технологій створені всі умови для підтримки такого навчального процесу.