Кафедри факультету УПП

Історія створення кафедри

Останнє оновлення: Четвер, 25 серпня 2016, 19:09

Кафедра “Залізничні станції та вузли” була утворена в 1918 р. на базі Київського інституту народного господарства. Кафедру очолював професор М.С. Глікман. В 1927 р. кафедра в складі факультету експлуатації шляхів сполучення була переведена до Київського політехнічного інституту. Восени 1929 р. вона була профілюючою кафедрою новоствореного Київського інституту шляхів сполучення. В 1934 р. кафедра разом з факультетом була переведена до новоствореного в 1930 р. Харківського інституту інженерів залізничного транспорту.

З 1934 р. кафедра на чолі із викладачем М.І. Андріановським мала назву “Станції та вузли”. В подальшому кафедру очолювали доцент В.Т. Кіптєлий (1935 р.), к.т.н., доцент О.М. Долаберідзе (1936-1974 р.р., з 1953 р. – професор), к.т.н., доцент О.П. Шипулін (1974-1984 р.р.), к.т.н., доцент Є.В. Нагорний (1984-2000 р.р., з 1994 р. – професор), к.т.н., доцент І.В. Берестов (2000-2012 р.р., з 2010 р. – професор). З 2012 р. по теперішній час кафедру очолює д.т.н., професор О.М. Огар.

У 1995 р. кафедра “Станції та вузли” об’єдналась з кафедрою “Управління вантажною і комерційною роботою” і стала називатися “Станції та вузли, вантажна і комерційна робота”. З 2000 р. відокремлена кафедра отримала назву “Залізничні станції, вузли та організація митного контролю”. В 2004 р. кафедру перейменовано в “Залізничні станції та вузли” та присвоєно ім’я професора О.М. Долаберідзе.

Кафедра здійснює підготовку випускників за спеціальністю «Організація перевезень та управління на транспорті (залізничний транспорт)» та є профілюючою за спеціалізацією «Організація митного контролю». Випускники даної спеціалізації, крім роботи на залізницях та в різноманітних транспортних організаціях державної та недержавної форм власності, працюють на передавальних та прикордонних залізничних станціях у підрозділах митниць.

На сьогоднішній день навчальний процес кафедри забезпечують наступні викладачі та допоміжний персонал: д.т.н., професор О. М. Огар – завідувач кафедри; к.т.н., професор І. В. Берестов; к.т.н., доцент Г. В. Шаповал – заступник декана факультету управління процесами перевезень; к.т.н., доцент К. В. Крячко; к.т.н., доцент В. В. Кулешов; к.т.н., доцент М. Ю. Куценко; к.т.н., доцент О. В. Розсоха; асистенти О. С. Пестременко-Скрипка, Г. І. Шелехань; провідний інженер Т. Т. Берестова; старший лаборант Т. В. Муригіна.

Випускниками кафедри в різні роки були М.Р. Ющенко – колишній ректор ДІІТу, Г.М. Кірпа – колишній міністр транспорту та зв’язку України, О.М. Крючков – колишній начальник Донецької залізниці, М.І. Луханін – заступник генерального директору УЗ, А.В. Бавика – заступник начальника Південно-Східної залізниці (РФ), Ю.А. Муха – професор кафедри “Станції та вузли” ДІІТу, С.М. Клименко - перший заступник начальника Південної залізниці (УЗ), Ю.П. Ткаченко - заступник начальника Південної залізниці (УЗ).