25 Грудень 2017

Співдружність кафедр інформаційних технологій УкрДУЗТ та штучного інтелекту ХНУРЕ – запорука перемоги на МІЖНАРОДНИХ ЗМАГАННЯХ IT-ФАХІВЦІВ

З жовтня по грудень 2017 року проводилося міжнародне змагання IT-фахівців. Команда, що складалась з магістранта Ісаєнкова Костянтина (науковий керівник завідувач кафедри інформаційних технологій УкрДУЗТ проф. Каргін А.О.) та бакалавра Косьміна Данила (кафедра штучного інтелекту ХНУРЕ, завідувач кафедри проф. Філатов В.О.) зайняла 22 друге місце та отримала срібні медалі чемпіонату світу з Data Science.

З настанням четвертої цифрової революції зростає попит на IT-фахівців. Все більше потрібно фахівців, підготовлених для створення розумних машин, інтернету речей та інтелектуального аналізу великих даних. Провідні IT-компанії світу, як і раніше, зацікавлені в переможцях змагань зі спортивного програмування, але в більшій мірі сьогодні вони потребують у фахівцях нової генерації, які володіють інтелектуальними інформаційними технологіями. Для цього проводяться світового рівня змагання. Ідея змагання, в якому прийняли участь наші студенти, полягала в тому, щоб розробити та програмно реалізувати алгоритми прогнозування вірогідності того, що клієнт компанії прийде за відшкодуванням збитків. Кожен з учасників мав доступ до архівного набору даних з інформацією про минулих клієнтів компанії з автострахування Porto Seguro. До цих даних необхідно було застосувати свою модель інтелектуального аналізу з самонавчанням.

Змагання проводилося на платформі машинного навчання бразильської компанії з автострахування Porto Seguro Kaggle й були відкриті для всіх бажаючих. Зазвичай в таких заходах приймають участь як студенти та аматори, так і професіонали з багаторічним досвідом зі всього світу. Не зважаючи на свої можливості, всі змагаються в одній категорії. В даному заході було зареєстровано 5200 команд з усього світу.

Варто зазначити те, що до золотих медалей нашим студентам не вистачило всього 2 місця. Вітаємо переможців та бажаємо не зупинятися на досягнутому!

Автор матеріалу: проф Каргін А.О.