Вагони та транспортна інженерія
Гарант освітньої програми
Гарантом ОП “Вагони та транспортна інженерія” є к.т.н., доцент Волошин Д.І.
Мета навчання за освітньою програмою
«Транспортна інженерія» – це застосування технологій і наукових принципів до проектування, експлуатації та логістичного управління об’єктами для будь-якого виду транспорту з метою забезпечення безпечного, ефективного, швидкого, комфортного, зручного, економічного та екологічно безпечного переміщення пасажирів і вантажів. Транспортна інженерія широко застосовується на всіх видах транспорту, зокрема, на залізничному та ін.
Метою навчання за програмою «Вагони та транспортна інженерія» є отримання знань, умінь та навичок у галузі вагонобудування та методів проектування, розробки, аналізу та експлуатації транспортних засобів та їх компонентів.
Адресати освітньої програми
Програма адресована здобувачам, що зацікавлені в отриманні знань у галузі вагонів та транспортної інженерії.
Суттєвою перевагою освітньої програми «Вагони та транспортна інженерія» є можливість здобувачеві застосовувати свої знання не тільки на залізничному транспорті, а й у споріднених галузях транспорту.
Навчання за програмою дає такий обсяг знань, навичок і вмінь, здатність застосування знань та формування суджень:
Майбутні фахівці після освоєння програми зможуть:
- проектувати, обслуговувати та експлуатувати транспортні засоби;
- розробляти новий дизайн вагонів;
- застосовувати методи логістичного управління транспортними потоками;
- проектувати бортові автоматичні системи рухомого складу та системи діагностики і контролю;
- розробляти засоби моніторингу транспортних засобів;
- автоматизувати виробництво;
- забезпечувати надійність рухомого складу;
- розраховувати транспортні засоби та механічні системи на міцність;
- досліджувати кінематику та динаміку транспортних засобів;
- знати принцип дії та конструктивні особливості системи автоматичних гальм рухомого складу;
- знати конструкцію та принцип дії електричного, електронного та холодильного обладнання рухомого складу;
- знати технологію будівництва, технічного обслуговування та ремонту вагонів;
- вирішувати нестандартні фахові завдання шляхом застосування типових методів (алгоритмів) діяльності та проводити пошук нових технологічних рішень у вагонобудуванні та транспортному машинобудуванні;
- застосовувати сучасні прогресивні методи та технології ремонтного виробництва та передовий досвід інженерії транспорту;
- оволодіти сучасними програмними комплексами та використовувати їх для математичного моделювання рухомого складу.
- застосовувати комп’ютерні методи збирання i обробки інформації, яка використовується на транспорті.
Можливості працевлаштування
Вітчизняна промисловість та промисловість світу вже сьогодні потребує чимало спеціалістів, які здатні розробляти сучасні транспортні засоби та підтримувати високотехнологічні i інтелектуальні виробництва для їх будівництва, обслуговування та ремонту.
Після закінчення університету за цією програмою інженери працюють на транспортних підприємствах, вагоноремонтних та вагонобудівних заводах, у проектних та науково-дослідних організаціях, як в України, так і за кордоном.
Додаткова інформація
Міжнародна діяльність.
Студенти мають можливість протягом навчання поглиблено вивчати іноземні мови (англійську, польську та ін..) та брати участь у міжнародній програмі ERASMUS+ . Студенти-магістри мають змогу навчатись за програмою “Два дипломи” та після закінчення навчання отримати 2 дипломи – європейський (польський чи французький) та вітчизняний (УкрДУЗТ). За більш детальною інформацією звертайтесь у Відділ міжнародних зв’язків УкрДУЗТ.
Отримання робочих професій та робота у студентських загонах.
Студенти мають можливість додатково отримати робочі професії: провідник пасажирських вагонів, слюсар з ремонту рухомого складу, оглядач вагонів та працювати протягом навчального року і літом у студентських трудових загонах, поєднуючи роботу із навчанням. Також проходити практику на оплачуваних робочих місцях та здобувати освіту за дуальною формою навчання.
Співпраця з виробництвом.
Підприємства та організації, що активно співпрацюють з випускаючою кафедрою: вагонні і пасажирські депо ПАТ Укрзалізниця, НПП “ХАРТРОН-ЭКСПРЕСС ЛТД”, Державне підприємство “Український науково-дослідний інститут вагонобудування”, ПАТ Крюківський вагонобудівний завод, вагоноремонтні підприємства Укрзалізниці, ПАТ Азовмаш та інші науково-проектні підприємства та конструкторські організації, що пов’язані з транспортом та вагонним господарством. Кафедра також тісно співпрацює з провідними виробниками підшипникових вузлів для рухомого складу, а саме: SKF, Timken та Brenco.