13 Жовтень 2022

Некролог

29 вересня 2022 року пішов з життя Анатолій Миколайович Котенко.

Анатолій Миколайович народився 4 березня 1942 року в с. Новомар’ївка Братського району Миколаївської області.

Після закінчення Миколаївського технікуму залізничного транспорту Анатолій Миколайович почав свою трудову діяльність на транспорті. Служив в рядах Збройних сил СРСР. У 1964 році став студентом Харківського інституту інженерів залізничного транспорту. У1969 році закінчив механічний факультет, у 1986 році – факультет експлуатації залізничного транспорту Харківського інституту інженерів залізничного транспорту ім. С.М. Кірова. Далі Анатолій Миколайович Котенко працював на виробництві (1969–1986), а з 1974р.– на посаді начальника технічного відділу вантажної служби Південної залізниці.

Подальша трудова діяльність Анатолія Миколайовича Котенка проходила в Українському державному університеті залізничного транспорту. З 1977 року він працював на кафедрі БКВРМ, а з 1983 – на кафедрі УЕР. Захистив докторську дисертацію у 1998 році. З грудня 2000 року по квітень 2006 року займав посаду завідувача кафедри УВКР. З 2006 року – посаду професора кафедри УВКР.

Анатолій Миколайович Котенко забезпечував високий рівень викладацької роботи при проведенні всіх видів навчальних занять і індивідуальній роботі зі студентами. Інтенсивно впроваджував обчислювальну техніку в навчальному процесі.

Багато уваги приділяв науково-дослідній роботі студентів, щорічно представляв близько 20 доповідей на студентські науково-технічні конференції. Багато наукових розробок студентів, виконаних під керівництвом Котенка Анатолія Миколайовича мають нагороди міжвузівських і міських конкурсів наукових робіт.

Активно брав участь в навчально-методичній, організаційній і науковій роботі. Тривалий час був членом спеціалізованої вченої ради з захисту кандидатських та докторських дисертацій в УкрДУЗТ.

Працелюбний, наполегливий, принциповий, енергійний. Багато уваги приділяв виховній роботі зі студентами. Протягом багатьох років був заступником декана факультету УПП з виховної роботи. Мав урядові і міністерські нагороди, користувався великою повагою студентів та колег.

Світла пам’ять про Анатолія Миколайовича завжди буде з нами.

Некролог