У травня 2018 року Український державний університет залізничного транспорту відвідала делегація фахівців залізничної автоматики та комп’ютерних систем керування фірми «Ansaldo STS» групи «A Hitachi group Company» з міста Пітсбург (штат Пенсільванія, США) на чолі з керівником відділу СЦБ Марком Грубером. Фірма має відділення у США, Франції, Швеції, Австралії та інших країнах світу.
Компанія «Ansaldo STS» є однією з найпотужніших світових фірм з розробки, проектування та виготовлення продукції залізничної автоматики та комп’ютерних систем керування. За останні роки доля компанії «Ansaldo STS» у впровадженні систем управління на залізничному транспорті, в тому числі і високошвидкісному, в світі складає більше 50%. Компанія має великі промислові потужності для всього циклу «розробка – проектування – виготовлення» продукції залізничної автоматики та комп’ютерних систем керування, має заводи з виготовлення релейної продукції, трансформаторів, мікропроцесорних пристроїв і супутникової навігації.
Метою приїзду американських колег було ознайомлення з університетом, у першу чергу з питань підготовки спеціалістів у галузі залізничної автоматики та комп’ютерних систем телекерування, а також знайомство з розробками та виробництвом мікропроцесорних систем та пристроїв.
За інформацією Марка Грубера фінансовий оборот фірми в рік складає кілька десятків мільярдів доларів, і вона є однією з провідних у світі в цій галузі. В його відділі працює близько 120 інженерів, з яких 30 випускники факультету «Інформаційно-керуючі системи та технології» нашого університету. До речі, в складі делегації був випускник цього факультету 2005 року Костянтин Українець.
Ректор університету Панченко С.В. ознайомив делегацію компанії «Ansaldo STS» з навчально-науковою матеріально-техніческою базою університету, в тому числі кафедри «Автоматика та комп’ютерне телекерування рухом поїздів», яка є однією з провідних в Україні з підготовки фахівців з питань залізничної автоматики.
Марк Грубер та інші члени делегації надали високу оцінку сучасним лабораторіям та навчально-науковим комплексам університету, рівень яких відповідає сучасним світовим стандартам. Він підкреслив, що така база та наявність такої кількості випускників українського університету підтверджує високу якість підготовки спеціалістів у галузі залізничної автоматики та комп’ютерних систем керування, рухом залізниць і метрополітенів, яка дозволяє нашим випускникам конкурувати з випускниками провідних європейських та американських закладів вищої освіти.