26 Лютий 2023

Відкрита лекція доцента Аміра Ваді (Малардаленський університет, Швеція) для студентів будівельного факультету

24 лютого 2023 року бакалаври й магістри, які навчаються за освітньою програмою «Промислове та цивільне будівництво», та магістри освітньо-професійної програми «Залізничні споруди та колійне господарство», взяли участь у відкритій лекції доцента Аміра Ваді (Малардаленський університет, Швеція) на тему: «Споживачі енергії: шлях до енергоефективних будівель».

Під час лекції доцент Амір Ваді запропонував новий підхід до перетворення будівель на енергоефективні. Це не тільки і не стільки використання відновлювальної енергії – сонця, вітру, води. Цей підхід передбачає змінення споживача, який витрачає енергію, на споживача, який її продукує. Це нова парадигма сучасного інженерного мислення.

Студенти ознайомилися з особливостями улаштування двонаправлених електричних та теплових мереж будівлі, які дозволяють накопичувати енергію під час перерв у споживанні і віддавати під час пікових споживань. Також лектор запропонував нові конструктивні рішення розміщення фотоелектричних панелей – вони можуть бути не тільки інстальовані на даху, але їх можна вбудовувати у покрівлі і фасади, можуть
бути у виді ролетів або жалюзі, тощо. Лекція сприяла підвищенню рівня обізнаності бакалаврів і магістрів щодо закордонного досвіду забезпечення енергоефективності будівель.