28 Жовтень 2022

X МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЛЮДИНА, СУСПІЛЬСТВО, КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

28 жовтня 2022 р. кафедра філософії та соціології УкрДУЗТу провела традиційну Х ювілейну Міжнародну науково-практичну конференцію «Людина, суспільство, комунікативні технології», яка в умовах вторгнення російських військ на територію вільної і незалежної України, об’єднала вітчизняних та закордонних вчених з різних галузей гуманітарних, соціальних, економічних та технічних наук заради підтримки України.

Попри надскладну ситуацію для нашої країни, в конференції прийняло участь понад 150 науково-педагогічних працівників, аспірантів, студентів із різних закладів вищої освіти України, а також Німеччини, Норвегії, Швейцарії та ін., а до збірки матеріалів конференції було подано понад 80 тез доповідей. Враховуючи складну безпекову ситуацію в країні робота конференції проводилась в дистанційному форматі.

Пленарне та секційні засідання відбулися в один день. Завідувач кафедри філософії та соціології УкрДУЗТу доцент Толстов І.В. урочисто відкрив конференцію, запросивши до привітання проректора з науково-педагогічної роботи, доцента Панченка В.В. Проректор підкреслив, що в цей нелегкий час для нашої країни кожен свідомий громадянин робить все можливе, для якнайшвидшої перемоги наших Збройних сил! Багато хто зараз захищає нашу Батьківщину із зброєю в руках. Ми, українські вчені разом із нашими зарубіжними колегами, маємо працювати заради перемоги України та всього цивілізованого світу, незважаючи ні на що. Далі проректор наголосив, що одним з провідних видів діяльності вчених є участь у різноманітних міжнародних конференціях, до яких належить й Х Міжнародна науково-практична конференція «Людина, суспільство, комунікативні технології».

Далі на пленарному засіданні виступили: професор ХНУВС Шаповал В.М. з доповіддю «Деякі аспекти походження і сутності людської свідомості»; Директор ННЦГО УкрДУЗТу, доцент Колесник К.Е. з доповіддю «Міжнародна організація Альянс цивілізацій ООН (UNAOC); професор Євсєєва О. О. та студентка Ковальова Д. А. УкрДУЗТу з доповіддю «Моделі хмарних послуг у побудові дієвого обліково-аналітичного забезпечення економічної безпеки підприємства»; професор ХНМУ Абашнік В.О. з доповіддю «Григорій Сковорода у німецькомовній літературі ХІХ століття»; аспірантка кафедри теорії культури та філософії науки ХНУім.В.Н.Каразіна Авєтісян М.Г. з доповіддю «Людина і техніка: антропологічні проблеми цифровізації людства»; доцент ПолтНТУ Чернишов В.В з доповіддю «Філософія і мислення»; професор, ХДАК Панков Г.Д. «Роздум про плоть як роздум про людську долю у творчості Г.Сковороди»; професор УкрДУЗТу Загрійчук І.Д. «Випробування філософії війною».

Окремо слід відмітити професора ХНАДУ Чаплигіна О.К. та доцента ІФНТУНГ Сабадуху В. О., які приймали активну участь в обговоренні. Загалом кожен з учасників конференції мав можливість висловили свою наукову позицію, яка є важливою для подальшого розвитку української науки.

Кафедра філософії та соціології Українського державного університету залізничного транспорту висловлює подяку адміністрації університету, а саме: ректору, проф. Панченку С.В.; проректору з наукової роботи, проф. Ватулі Г.Л., проректорам з науково-педагогічної роботи, доц. Панченку В.В. та доц. Каграманяну А.О., деканам факультетів, за готовність до співпраці та надану підтримку. Також організатори конференції вдячні всім учасникам, які відгукнулися на ідею проведення конференції у цей непростий час, підтримали її надісланими матеріалами, прийняли особисту участь у роботі конференції.

X МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ  «ЛЮДИНА, СУСПІЛЬСТВО, КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ»