13 Жовтень 2023

БЕСІДА З НАГОДИ 100-РІЧЧА ГЕРОЯ УКРАЇНИ, ІСТОРИКА, ВИДАТНОГО ДІЯЧА МУЗЕЙНОЇ СПРАВИ М. І. СIКОРСЬКОГО

13 жовтня відбулась бесіда з нагоди 100-річча Героя України, історика, видатного діяча музейної справи М. І. Сiкорського. І. А. Сніжко познайомила студентів факультету УПП з цікавими фактами біографії Михайла Івановича, завдяки невтомній праці якого в Переяславі було створено Національний історико-етнографічний заповідник. Коли випускник Київського університету М. І. Сiкорський був призначений директором музею в Переяславі він займав три кімнати та налічував 32 експонати. Зараз – це 26 тематичних музеїв (в тому числі будинок-музей, де Т. Г. Шевченко створив «Заповіт»), фонди яких налічують понад 200 тисяч експонатів, музей народної архітектури під відкритим небом тощо.