14 Жовтень 2020

Всесвітній день стандартів

Щороку 14 жовтня члени IEC, ISO та ITU відзначають Всесвітній день стандартів, який дозволяє спільними зусиллями оцінити роботу тисяч експертів у всьому світі, які займаються розробкою добровільних технічних угод, що публікуються в якості міжнародних стандартів.

Цього року девіз Всесвітнього дня стандартів: ЗАХИСТИМО ПЛАНЕТУ ЗІ СТАНДАРТАМИ.

Земля – кінцева посудина життя на просторах нашої сонячної системи. Життя на Землі залежить від енергії, що надходить від Сонця. Однак за останнє сторіччя людство та великомасштабна промислова діяльність сучасної цивілізації збільшили кількість природних парникових газів на Землі. Вони негативно впливають на наш клімат, а разом з ним і на всі форми життя. У той же час швидке зростання населення і широка урбанізація вимагають відповідального використання обмежених ресурсів.

Щоб зменшити вплив людини на нашу планету, нам потрібні конкретні дії і відповідні інструменти. Міжнародні стандарти – один з таких інструментів. Міжнародні стандарти, підготовлені IEC, ISO та ITU, враховують перевірені часом рішення технічних проблем. Вони допомагають обмінюватися досвідом і експертними ноу-хау як в розвинених країнах, так і в країнах, що розвиваються. Стандарти охоплюють всі аспекти економії енергії, якості води і повітря. Вони встановлюють стандартизовані протоколи та методи вимірювання. Їх широке використання допомагає зменшити вплив промислового виробництва і процесів на навколишнє середовище, сприяє повторному використанню обмежених ресурсів і підвищує енергоефективність.

Всесвітній день стандартів