18 Квітень 2023

Зустрічь-бесіда: «Юридична відповідальність за порушення академічної доброчесності».

Друга зустріч-бесіда, в рамках заходів тижня права, відбулась 17.04.2023 року з завідувачем кафедри правового забезпечення та адміністрування транспортної діяльності, д.пед.н., к.ю.н., проф., Малихіною Яною Анатоліївною.

Тема онлайн зустрічі-бесіди: «Юридична відповідальність за порушення академічної доброчесності».

Участь у заході прийняли здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники університету.

Головними тезами бесіди були:

-на сьогодні у вітчизняному суспільстві сформовано соціальний запит на викорінення неетичної поведінки у освітянському та науковому середовищі, проте ця проблема не є суто вітчизняною;

-основні проблеми приведених визначень академічної доброчесності полягають у тому, що вони не придатні для правової оцінки поведінки субʼєктів;

-для того щоб будь-яку особу притягнути до академічної відповідальності потрібно мати нормативну підставу;

-для притягнення суб’єкта до академічної відповідальності необхідно однозначно розуміти, що це за відповідальність, яка її правова природа, і вже на основі цього можуть бути вирішені питання про негативні наслідки, коло суб’єктів уповноважених на притягнення до академічної відповідальності, процесуальні норми, що регламентують провадження у справах про порушення академічної доброчесності тощо;

– за своєю правовою природою академічна відповідальність є міжгалузевим правовим інститутом.

Висновки: академічна відповідальність як міжгалузевий правовий інститут потребує подальшого дослідження на предмет визначення особливостей цивільно-правової, дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності за академічні правопорушення.