13 Квітень 2023

Сьогодні у Українському державному університету залізничного транспорту розпочався тиждень права.

У рамках запланованих заходів, які організовані кафедрою правового забезпечення та адміністрування транспортної діяльності, за підтримкою Навчально-наукового центру гуманітарної освіти УкрДУЗТ,  сьогодні 13.04.2023 р., відбулась онлайн зустріч здобувачів вищої освіти факультетів «Управління процесом перевезення», «Економічний» та викладачів Українського державного університету залізничного транспорту з практичним працівником з багаторічним стажем, адвокаткою, магістром публічного управління та адміністрування, Бачіашвілі Мариною Омарівною.

Тема онлайн зустрічі-бесіди: «Колабораціоні́зм як загроза територіальній цілісності та національним інтересам України

В Україні наразі зареєстровано багато тисяч злочинів, які мають ознаки державної зради, колабораційної діяльності та пособництва агресору.

Підґрунтям для теми сьогоднішньої зустрічі став прийнятий більше ніж рік тому Закон України від 03 березня 2022 року № 2108-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність, яким внесено зімни до Кримінального кодексу України, а саме, доповнено зміст кодексу статтею 111-1 «Колабораційна діяльність».

Доповідачем докладно визначено весь діапазон відповідальності за колабораційну діяльність з цікавою інформацією  про практику застосування положень ст. 111-1 ККУ,   складність у розмежуванні правопорушень, передбачених статтями 111 (“Державна зрада”), 111-1 (“Колабораційна діяльність”), 111-2 (“Пособництво державі-агресору”) і 436-2 (“Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників”) КК України.

Тема сьогоднішньої зустрічі викликала серед запрошених актуальні питання та позитивні оцінки розглянутої проблематики.

Зустріч-бесіда: «Колабораціоні́зм як загроза територіальній цілісності та національним інтересам України»Зустріч-бесіда: «Колабораціоні́зм як загроза територіальній цілісності та національним інтересам України»