28 Листопад 2023

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ III-Ї МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ  “РУХОМИЙ СКЛАД НОВОГО ПОКОЛІННЯ: ІЗ ХХ В ХХІ СТОРІЧЧЯ”

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ IIIЇ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
РУХОМИЙ СКЛАД НОВОГО ПОКОЛІННЯ: ІЗ ХХ В ХХІ СТОРІЧЧЯ”

22-23 листопада в Українському державному університеті залізничного транспорту відбулась III Міжнародна науково-практична конференція “Рухомий склад нового покоління: із ХХ в ХХІ сторіччя”, яка була присвячена 70-річчю заснування кафедри інженерії вагонів та якості продукції (кафедра вагонів у минулому). Робота конференції відбувалась в дистанційному форматі через стан із забезпеченням безпеки в регіоні та проходила у трьох секціях: Вагони: конструювання та експлуатація; Енергозбереження на залізничному транспорті; Тяговий рухомий склад.

У зазначеному науковому заході прийняли участь науковці, науково-педагогічні працівники, представники державних установ і відомств, а також провідних вищих навчальних закладів України (Київ, Дніпро, Харків).

Відкрив конференцію проректор з науково-педагогічної роботи УкрДУЗТ к.т.н., доцент Артур КАГРАМАНЯН. У своїй промові він підкреслив особливу важливість регулярних зустрічей науковців та виробничників, спрямованих на висвітлення інновацій, передового досвіду та підвищення науково-технічного рівня у галузі залізничного транспорту.

На пленарному засіданні виступив начальник департаменту вагонного господарства Володимир МЕЛЬНИЧУК з доповіддю о перспективах розвитку вагонного господарства АТ Укрзалізниця. Він розповів учасникам як о здобутках, так і проблемах галузі. У доповіді заступника головного конструктора вантажного вагонобудування ПАТ Крюківський вагонобудівний завод Віктора МОРОКИ були висвітлені результати проектно-конструкторських робіт фахівців заводу по створенню 80-футової контейнерної 6-ти вісної зчленованої платформи типу Sggrs80′ для перевезення великотоннажних контейнерів, на колію 1435 мм, спроектованої по стандартам ЄС. Зацікавленість аудиторії викликала доповідь директора ТОВ PETROSOFT.UA Олександра ШЕЛКОВОГО на тему “Комплексна залізнична інформаційна система RAILSOFT у контексті оптимізації та підвищення ефективності утримання рухомого складу”.

Конференції продовжилась наступного дня у вигляді секційних засідань. Було продовжено заслуховування та обговорення загальних питань щодо підвищення надійності та ефективності проектування й використання рухомого складу,

Підсумовуючи результати проведення наукового заходу, слід підкреслити, що під час проведення конференції було заслухано та обговорено понад 50 доповідей високого рівня підготовки. Крім того, гостями конференції було відзначено ґрунтовність та актуальність доповідей аспірантів та докторантів кафедр УкрДУЗТ.

Таким чином, під час роботи конференції учасниками було запропоновано нові підходи щодо перспективних напрямків розвитку рухомого складу, впровадження інноваційних технологій при проектуванні та експлуатації рухомого складу нового покоління, що і було основною метою проведення конференції.

Організатори конференції щиро вдячні всім учасникам, які поділилися результатами своїх наукових розробок та прийняли безпосередню участь у роботі конференції.