13 Грудень 2021

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДО РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА

З 5 грудня по 12 грудня 2021 р. делегація Українського державного університету залізничного транспорту у складі проректора з науково-педагогічної роботи к.т.н., доцента Владислава Панченка, директора навчально-наукового центру міжнародного співробітництва та освіти к.е.н., доцента Мікаіла Гараєва та начальника відділу міжнародних зв’язків д.і.н., професора Олени Кравченко відвідала партнерські університети Республіки Польща.

6 грудня 2021 р. відбулася зустріч з керівником міжнародного відділу Сілезької політехніки (м. Глівіце) доктором Гжегожем Клапитою та координатором з питань навчання проф. Беатою Орлінською, у ході якої обговорювалися питання щодо обмінів студентами, спільних публікацій та можливості обміну викладачами для читання лекцій, у тому числі у форматі онлайн. Делегація зустрілася з координатором програми Еразмус+ факультету транспорту і авіаційної інженерії Сілезької політехніки проф., докт. габ. Олександром Сладковським. Предметом розмови була можливість реалізації програм подвійних дипломів.

6 грудня 2021 р. відбулася зустріч з представниками Вищої школи управління охороною праці в м. Катовіце – ректором проф. докт. габ., інж. Богданом Мохнацьким, канцлером Малгожатою Сікорською, фахівцями відділу міжнародних зв’язків – керівником Агнєшкою Чіхи та спеціалістом відділу міжнародних зв’язків Оленою Кощенко. Розглядалися питання подальшої участі у бакалаврських та магістерських програмах 2D за напрямами «управління» (Европейський менеджер безпеки і гігієни праці, Маркетинг в інтернеті) та «енергетика», обговорювалася тематика та механізм проведення спільних лекцій для студентів, конференцій та публікацій. Делегація відвідала лабораторії ВШОП.

7–8 грудня 2021 р. на запрошення ректора проф., докт. габ., інж. Теофила Єсьоновського делегація УкрДУЗТ відвідала Познанську політехніку, м. Познань. З цим університетом протягом 2018–2021 рр. було реалізовано багато спільних проєктів: Еразмус+, молодіжні обміни, спільні публікації, магістерська програма 2Д. Делегацію УкрДУЗТ приймали давні друзі і партнери – ректор каденції 2012–2020 рр., а нині – керівник закладу авіації факультету транспорту і цивільної інженерії проф. докт. габ., інж. Томаш Лодиговські, декан факультету транспорту і цивільної інженерії каденції 2012–2020 рр. проф., докт. габ., інж. Франчишек Томашевські, а також представники нової команди Познанської політехніки – проректор з наукової роботи проф., докт. габ., інж. Войчех Сумелька, заступники декана факультету транспорту і цивільної інженерії докт. габ., інж. Войчех Савчук, проф., докт. габ., інж. Мечислав Кучма, проф., докт., інж. Марлена Куч, доктор, інж., асистент рейкового закладу Томаш Сташкевич, а також представники відділу міжнародних зв’язків Магдалена Завірська-Вольневич та Ольга Вахріна.

Наша делегація відвідала лабораторії факультету, зустрілася зі Студентським науковим гуртком.

У Познані також відбулася зустріч з директором відділу розвитку міста і міжнародного співробітництва мерії міста Івоною Матущак-Шульц. Ця зустріч є важливою в контексті співпраці між містами-побратимами Харковом і Познанню.

9 грудня 2021 р. на запрошення ректора проф. Марека Хамота делегація УкрДУЗТ відвідала партнерський університет підприємництва – Вищу Школу Економіки (м. Бидгощ) – найбільшу недержавну вищу школу в Північній Польщі. На зустрічі були присутні проректор з міжнародних відносин проф. докт. Мажена Собчак-Михаловська, керівник центру з міжнародної проєктної діяльності Магдалена Бергман та директор Європейського інституту проф., докт. Світлана Кашуба. Обговорювалися питання стажувань та практик для студентів, публікацій, підвищення кваліфікації для викладачів, участі в проєктах ЄС та реалізації програм подвійних дипломів.

10 грудня 2021 р. делегацію УкрДУЗТ приймав Гуманітарно-технологічний університет імені Казимира Пуласького в м. Радом, а саме – проректор з наукової та міжнародної діяльності проф., докт. габ., інж. Вольдемар Новаковські, декан факультету Транспорту, електроніки та інформатики проф., докт. габ., інж. Томаш Пежинські, декан факультету Економіки і фінансів проф., докт. габ. Мажанна Ламент, а також керівник відділу міжнародних зв’язків, університетський координатор Еразмус+ Агнєшка Домбровська.

З Радомським університетом нас поєднує 10-річна співпраця в багатьох проєктах: Темпус IV, Еразмус+, спільні конференції та рецензування, обміни викладачами і персоналом.

На запрошення господарів разом відвідали компанію з виробництва залізничної автоматики «Kombud», яка посідає ключові позиції в галузі систем керування залізничним рухом. Президент правління закладу автоматики Кажімєж Фронк та директор з міжнародного співробітництва Шимон Княжь ознайомили з історією створення та діяльністю цієї організації, разом з гостями окреслили напрями співпраці між університетами та підприємством. До речі, делегацію супроводжував випускник нашого університету, переможець конкурсу студентської мобільності в Еразмус+, а зараз співробітник фірми «Kombud» Богдан Петренко, який тут працює.

Фактично, на цій зустрічі були присутні викладачі – колишні «еразмусівці» з обох університетів.

Результатом відвідування делегацією УкрДУЗТ п’яти польських партнерських університетів стали налагодження нових контактів обмін досвідом та ідеями й формування актуальних напрямів співробітництва для технічних і нетехнічних програм в науковій, освітній та культурній сферах.

Запрошуємо викладачів, студентів і співробітників до активної взаємодії з нашими польськими партнерами!

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДО РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА
06.12.21 Глівіце , Сілезька політехніка
Зустріч з проф. Олександром Сладковським
7.12.21 зустріч у Познанській політехніці