11 Травень 2021

Відбулася відкрита лекція на тему «ІНСТИТУЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ» для студентів ІІ та ІІІ курсів факультету Інформаційно-керуючі системи і технології

11 травня 2021 р. на платформі zoom кафедра історії та мовознавства Навчально-наукового центру гуманітарної освіти організувала відкриту онлайн-лекцію запрошеного гостя – доктора ґабілітованого, професора МАРЕКА МІКОЛАЙЧИКА з історичного факультету Університету Адама Міцкевича в Познані. Лекцію приурочено до традиційного святкування в Україні Днів Європи.

Лекцію проведено в рамках теми «Світова політика та міжнародні відносини» курсу «Політологія», який вивчають студенти факультету ІКСТ.

Професор М. Міколайчик – багато років досліджує міжнародні відносини ХХ ст., перш за все історію європейської інтеграції після Другої світової та холодної війни.

На лекції було розглянуто основні концепції Об’єднаної Європи, що були сформульовані з 1950-х рр., йшлося про найважливіші угоди, які регулювали процес створення Європейського Союзу, проаналізовано систему джерел європейського права, окреслено специфіку прийняття рішень в ЄС, розглянуто основні принципи інституційної системи ЄС, дано характеристику інституцій ЄС.

Переклад з польської здійснювала д.і.н., доцент кафедри історії та мовознавства Олена Кравченко.