01 Грудень 2021

ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ТА ФАКУЛЬТЕТУ ІНФОРМАЦІЙНО-КЕРУЮЧІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ НА ТЕМУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

З метою розширення академічного співробітництва між Українським державним університетом залізничного транспорту з університетами Європи 1 грудня 2021 р. для студентів бакалаврського рівня 2-го курсу економічного факультету усіх освітніх програм та студентів 1-го курсу факультету ІКСТ освітніх програм АКІТ та ОКСКРП та викладачів економічного факультету та ННЦГО відбулася он-лайн зустріч у форматі відкритої лекції на тему: «Етапи європейської інтеграції». Запрошений лектор – відомий фахівець в галузі польсько-французьких відносин, історик, доктор ґабілітований, професор історичного факультету Університету імені Адама Міцкевича (Познань, Республіка Польща) МАРЕК МІКОЛАЙЧИК.

Проф. М. Міколайчик – неодноразово проводив відкриті лекції в УкрДУЗТ під час Днів Європи (2019 р.), для студентів факультету ІКСТ (2021 р.).

На лекції розглянуто питання генези Європейського Союзу, акцентовано увагу на чинниках, концепціях, етапах європейської інтеграції, проаналізовано позиції лідерів європейських держав щодо ідеї об’єднаної Європи, розглянуто сутність ключових договорів, їх оцінки та резолюції, а також інституції ЄС.

Он-лайн-лекцію організовано кафедрою історії та мовознавства ННЦГО в межах вивчення студентами теми «Світова політика та міжнародні відносини» курсу «Політологія». Переклад з польської здійснювала д.і.н., професор кафедри Олена Кравченко.

Презентацію лекції польською та українською мовами розміщено на платформі moodle в курсі «Політологія».