09 Червень 2023

НЕКРОЛОГ

МАТВІЄНКО ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ (09.08.1940 – 07.06.2023)

На 83-му році пішов з життя доцент секції кафедри колії та колійного господарства Матвієнко Олександр Олександрович.

Майже 50 років життя Олександр Олександрович присвятив роботі в університеті. Пройшовши шлях від студента-відмінника, інженера-будівельника Байкало-Амурської магістралі до доцента науковця та завідувача кафедри.

У 1957 р. вступив до Харківського інституту інженерів транспорту. В 1962  р. отримав кваліфікацію «інженер шляхів сполучення-будівельник».

Після отримання диплома спеціаліста в 1962 р. працював інженером-проектувальником Мехколони-33 тресту «Югстрой-Механізація». За короткий термін з 01.08.1962 р. по 25.02.1964 р. пройшов трудовий шлях від інженера-проектувальника, старшого майстра, старшого інженера до виконавця робіт Мехколони-33.

У 1965 р. вступив по аспірантури на кафедру «Колія та колійне господарство» під керівництвом проф. Ангелейка В.І. та з успіхом захистив дисертацію у 1970 р. у Московському інституті інженерів транспорту.

З 1968 р. працював асистентом кафедри «Вишукувань, проектування та будівництво залізниць» Харківського інституту інженерів транспорту. З 1971 р. –  доцентом тієї ж кафедри, а з 1975 р. по 1985 р. поєднував викладацьку діяльність з посадою заступника декана будівельного факультету.

З 2003 р. по 2004 р. завідував кафедрою «Колія та колійне господарство».

З 2004 р. по 2005 р. працював доцентом кафедри «Колія та колійне господарство».  В 2005 р. продовжив викладати доцентом кафедри «Колія та колійне господарство» на секції «Проектування технології та організації будівництва і реконструкції залізниць».

Протягом всієї діяльності в університеті плідно займався науково-дослідною роботою, як з колегами науковцями, так і з студентами, результатом якої вийшло в світ понад 90 матеріалів статей, тезисів, методичних розробок та навчальних посібників.

Виконав понад 25 науково-дослідних робіт державного та всесоюзного замовлення. Випустив понад 250 студентів-спеціалістів.

Олександр Олександрович був яскравим викладачем, талановитим вченим, чуйним наставником, енергійним організатором навчального процесу, вимогливим і, одночасно, турботливим керівником, хорошою та доброю людиною.

Друзі, колеги, студенти та їх батьки, випускники назавжди збережуть добру пам’ять про Олександра Олександровича.

Висловлюємо глибоке співчуття рідним та близьким Олександра Олександровича та сумуємо разом з ними.

НЕКРОЛОГ