01 Грудень 2023

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ IV МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ТРАНСПОРТНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

27 -28 листопада в Українському державному університеті залізничного транспорту відбулась IV Міжнародна науково-технічна конференція «Інтелектуальні транспортні технології».

Робота конференції відбувалась в дистанційному форматі та проходила у чотирьох секціях: секція «Розвиток інтелектуальних технологій при управлінні транспортними системами»; секція «Транспортні системи та логістика»; секція «Інтелектуальне проектування та сервіс на транспорті»; секція «Функціональні матеріали та технології при виготовленні та відновленні деталей транспортного призначення».

У зазначеному міжнародному науковому заході прийняли участь науковці, науково-педагогічні працівники, представники державних установ і відомств, а також провідних вищих навчальних закладів.

Партнерами конференції виступили Український державний університет залізничного транспорту, Міністерство освіти і науки України, Міністерство відновлення розвитку громад, територій та інфраструктури України, АТ «Українська залізниця», Асоціація технологів – машинобудівників України, Conservatoire national des arts et métiers, Poznan University of Technology, Scientific institution Transporta akadēmija (Riga), Kazimierz pulaski university of technology and humanities in Radom,Vilnius gediminas technical university,University of life sciences in Lublin.

Відкрив конференцію д.т.н., проф., ректор Українського державного університету залізничного транспорту Сергій ПАНЧЕНКО. У своїй промові він підкреслив особливу важливість наукових зустрічей спрямованих на висвітлення  передового досвіду та підвищення науково-технічного рівня у галузі залізничного транспорту.

Директор Департаменту технології перевезень АТ «Укрзалізниця», кандидат економічних наук В.О. Крючков у вступному слові наголосив на необхідності регулярних зустрічей науковців та виробничників.

На пленарному засіданні виступили С.А. Клименко, д.т.н., проф., член-кореспондент НАН України, ген. директор АТМ України, зам. директора з наукової роботи Інституту надтвердих матеріалів ім. В.Н. Бакуля НАН України, Markus Lagler,TU Wien, Institute of Transportation (Vienna, Austria), В.М. Самсонкін, д.т.н., проф., О.С. Соловйова, Державного університету інфраструктури та технологій (м. Київ), Т.В. Бутько, д.т.н., проф., завідувач кафедри управління експлуатаційною роботою Українського державного університету залізничного транспорту (УкрДУЗТ,м. Харків), В.О. Вдовиченко, д.т.н., проф. кафедри транспортних технологій, Харківського національного автодорожнього університету, В.П. Нерубацький, к.т.н., доц., та Д.А. Гордієнко, аспірант УкрДУЗТ, Г.О. Примаченко, к.т.н., докторант УкрДУЗТ, О.М. Огар, д.т.н., проф., завідувач кафедри залізничні станції та вузли, та  М.Д. Ломотько, аспірант УкрДУЗТ, О.О. Шапатіна, к.т.н. доц., УкрДУЗТ.

Конференція продовжилась наступного дня у вигляді секційних засідань, де  керівниками виступили провідні вчені університету д.т.н., професор А.В. Прохорченко, д.т.н., професор Д.В. Ломотько, д.т.н., професор О.М. Огар та д.т.н., професор Л.А. Тимофеєва.

Підсумовуючи результати проведення наукового заходу, слід підкреслити, що під час проведення конференції було заслухано та обговорено понад 183 доповіді високого рівня підготовки більш ніж 300 учасників.

Проведення та участь у конференції даного рівня підтверджує міжнародне визнання результатів наукової роботи, а також засвідчує, що сфера наукових інтересів фахівців виходить далеко за рамки досліджень у залізничній сфері.

Організатори конференції щиро вдячні всім учасникам, які поділилися результатами своїх наукових розробок та прийняли безпосередню участь у роботі конференції.