14 Січень 2021

Венцель Євген Сергійович (08.01.1945 – 14.01.2020)

Кафедра “Будівельні, колійні та вантажно-розвантажувальні машини” та Будівельний факультет з глибокою скорботою повідомляють, що 14 січня 2021 р. на 76 році пішов з життя Венцель Євген Сергійович, доктор технічних наук, професор.

У 1991 році Венцель Є.С. зв’язав трудову діяльність із Харківським інститутом інженерів залізничного транспорту і з 1992 по 2008 роки очолював кафедру “Будівельні, колійні та вантажно-розвантажувальні машини”. У цей час при кафедрі під його керівництвом була створена галузева хіммотологічна науково-дослідна лабораторія. Зі створенням лабораторії на кафедрі набув розвитку науковий напрям з підвищення зносостійкості вузлів тертя машин та покращення якості мастильних матеріалів. За цей період на кафедрі було захищено 6 кандидатських дисертацій.

Євген Сергійович мав великий авторитет серед вітчизняних та закордонних фахівців і вчених, був дійсним членом Транспортної академії України та заслуженим діячем цієї академії, дійсним членом Підйомно-транспортної академії наук України, був членом експертної ради Вищої атестаційної комісії України з напрямку «Транспорт», членом експертної ради Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки  України з напрямку «Інженерна механіка», членом редколегії декількох наукових журналів, член декількох спеціалізованих вчених рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій.

Він був видатним вченим, високим професіоналом, мудрою, відкритою та чуйною людиною, працездатність і відповідальність якої викликали щиру повагу.

Висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким. Світла йому пам’ять!

Ректорат, профспілковий комітет, будівельний факультет, кафедра будівельних, колійних та вантажно-розвантажувальних машин

Венцель Євген Сергійович (08.01.1945 – 14.01.2020)