Центр естетичного виховання молоді

В.о. начальника центру

Токаренко Анастасія Андріївна

інженер Центру естетичного виховання молоді

корпус 1, поверх 4, кабінет 423

З моменту створення УкрДУЗТ як вищого навчального закладу перед адміністрацією постало питання щодо створення умов для дозвіллєвої діяльності студентів та змістовного його проведення, задоволення творчих потреб, формування естетичних смаків і стійкого бажання в створенні прекрасного. Тому невдовзі в інституті було засновано студентський клуб , у складі якого з роками народилися такі творчі колективи, як оркестр народних інструментів, хоровий, танцювальний колективи та духовий оркестр.

Керівництво УкрДУЗТ приділяло велику увагу діяльності цих колективів, виділяло значні кошти  на підтримку студентської творчості, придбання музичних інструментів та пошиття концертних костюмів. Недивно, що учасники художньої самодіяльності набули високого рівня майстерності та здобули популярність як у стінах рідного інституту так і серед інших вузів міста.

З 2013 року студентський клуб реорганізовано в Центр естетичного виховання молоді. Сьогодні в Центрі продовжують працювати колектив бальної та сучасної хореографії, соло співу та вокальний ансамбль, читці, малі форми театрального жанру. Впевнено лідирує в Слобожанській молодіжній лізі КВН збірна команда університету, створюючи на кожен виступ нові образи та сценарії, наповненні змістом життя університету та студентства, що викликає нові бажання до вислову.

Йшли роки. Багато в чому змінились форми заходів культурно – масової роботи, з’явились нові сучасні напрямки та стилі в жанрах мистецтва. При, створенні тематичних та розважальних програм, свят, концертів та конкурсів в роботі з учасниками творчих колективів, домінантою залишається вивчення музичної спадщини України, її величезне розмаїття народної творчості в поєднанні з сучасними музичними творами , прозою та хореографією.

Популярні пісні, класичний романс, танці минулих років і сучасні ритми, поезія Великого Кобзаря і тиха сповідь Ліни Костенко – все це у висловах кожного з виконавців творчих колективів. Центр пишається талановитими вокальними виконавцями, багато з яких ставали лауреатами міського конкурсу «Студентська весна» у різні роки.

Центр безпосередньо взаємодіє зі всіма підрозділами університету, його члени – незмінні учасники культурно – масових заходів на факультетах і кафедрах УкрДУЗТ. Своєю майстерністю та умінням в різних видах аматорського мистецтва, самодіяльні артисти підкорюють глядачів, створюють атмосферу радості і несуть добро від серця до серця. Колектив  Центру має можливості задовільнити не тільки бажання студентів, які будуть продовжувати вдосконалювати набутий рівень майстерності, а й розпочати перші кроки пізнання мистецтва та розкрити свій талант.

Завдяки увазі адміністрації та профспілковому комітету постійно зміцнюється матеріальна – технічна база Центру. Виготовленні банери для тематичних свят і програм, придбана звукова апаратура, костюми, новорічні перекраси, ялинки, які створюють чудову зимову композицію на першому поверсі під час святкування Дня Святого Миколая, Різдва та новорічних заходів. Для участі студентів університету у заходах, пов’язаних з професійною діяльністю та святом Дня залізничника маємо красивий, сучасний одяг. Адміністрація та профспілковий комітет університету всіляко підтримують розвиток самодіяльного мистецтва, підтверджуючи істину, що освічена, всебічно вихована особистість зростає і формується від вкладених в неї знань, уваги та допомоги.

Галерея