Будівельний менеджмент
Гарант освітньої програми
Гарантом ОП “Будівельний менеджмент” є к.т.н., доцент О.А. Калінін
Мета навчання за освітньою програмою
Метою навчання за програмою є формування у здобувачів вищої освіти комплексу знань, умінь та навичок, необхідних для розв’язання складних спеціалізованих задач та вирішення практичних питань у сфері управління організаціями з будівництва та цивільної інженерії. Акцент зроблено на формування комплексу знань, умінь та навичок в галузі управління та адміністрування.
Адресати освітньої програми
Програма орієнтована на підготовку сучасних менеджерів для будівництва, підприємців, ініціативних та здатних до швидкої адаптації в будівельному середовищі. Навчаючись за цією програмою, студенти отримують знання та навички, які дозволять їм стати підприємцем або менеджером, який володіє необхідними компетенціями для розвитку кар’єри в будівельній галузі або відкриття власного бізнесу.
Програма з будівельного менеджменту дає широку компетенцію в галузі будівельної інженерії, де будівельні технології в поєднанні з менеджментом створює умови для швидкого кар’єрного зростання. Здобувачі отримують загальну картину процесу будівництва від проєктування будівлі до управління будівельними організаціями. Ви дізнаєтеся про різні будівельні матеріали, навчитеся розраховувати будівельні конструкції, ознайомитеся з основними будівельними процесами та методами управління ними. Все це дає вам чудову основу для майбутнього професійного інженера-будівельника та менеджера.
Навчання за програмою дає наступний обсяг знань, навичок і вмінь, здатність застосування знань та формування суджень:
- Здатність до розробки раціональної організації та управління будівельним виробництвом при проєктуванні, зведенні, експлуатації, ремонті й реконструкції об’єктів з урахуванням вимог охорони праці;
- Здатність управляти організацією та її підрозділами через реалізацію функцій менеджменту;
- Розуміння вимог до надійності та засобів забезпечення надійності будівельних конструкцій, будівель, споруд та інженерних мереж;
- Здатність створювати та організовувати ефективні комунікації в процесі управління;
- Здатність виконувати та аналізувати економічні розрахунки вартості будівельних об’єктів;
- Вміння організовувати та керувати відносинами в будівельних організаціях, розробляти і впроваджувати політику адаптації, навчання та розвитку персоналу організації, визначати цілі, завдання та види поточної ділової оцінки персоналу відповідно до стратегічних планів організації.
Можливості працевлаштування
Випускники університету працевлаштовуються:
- в будівельних організаціях всіх профілів – інженерами, майстрами, виконробами, начальниками ділянок та ін.;
- організаціях, що експлуатують цивільні та промислові будівлі – наглядачами будівель, інженерами та ін.;
- в організаціях-забудовниках – менеджерами проєктів, представниками замовника, працівниками технічного нагляду;
- в державних структурах, що здійснюють нагляд і контроль за будівництвом, інвентаризацію будівель та споруд – інспекторами, експертами;
- в експертних та інжинірингових установах – експертами з будівельних конструкцій і будівель;
- в комерційних структурах, що здійснюють реалізацію будівельних матеріалів, конструкцій, обладнання.
- Випускники можуть працювати на посадах: керівники та головні фахівці виробничих підрозділів підприємств; начальники виробничих дільниць; керівники основних підрозділів організації; керівники підрозділів маркетингу; керівники фінансових, бухгалтерських, економічних та адміністративних підрозділів; керівники підрозділів матеріально-технічного постачання; менеджери з дослідження ринку та вивчення суспільної думки; менеджери з підбору, забезпечення та використання.
- Робочі місця знайдуться в державному та приватному секторах у різних сферах діяльності, зокрема: працевлаштування на підприємствах будь-якої організаційно-правої форми (комерційні, некомерційні, державні, муніципальні), в яких випускники працюють у якості керівників первинного рівня управління або виконавців різноманітних служб апарату управління; органи державного та муніципального управління; структури, в яких випускники є підприємцями, що створюють та розвивають власну справу.
Додаткова інформація
Студенти навчаються у сучасних учбових корпусах, спеціалізованих аудиторіях, кабінетах та комп’ютерних класах, обладнаних сучасними ПК, користуються науково-технічною бібліотекою, медіатекою та інші.