Спеціалізовані комп’ютерні системи
Гарант освітньої програми
Гарантом ОП “Спеціалізовані комп’ютерні системи” є
Мета навчання за освітньою програмою
Метою навчання за програмою є отримання знань, умінь та навичок для проектування, створення та супроводу комп’ютерних систем, мереж та їх компонентів, обслуговування комп’ютерних систем та мереж, створення системних та прикладних програм в рамках функціонального, процедурного та об’єктно-орієнтованого підходу для настільних, мобільних, портативних, вбудованих та хмарних систем, проектування схемотехнічних пристроїв.
Студенти вивчають алгоритми та структури даних, апаратні і програмні компоненти комп’ютерних систем і мереж, системне програмне забезпечення (операційні системи, утиліти, засоби створення та дослідження програм), методи опрацювання, передавання, перетворення та зберігання інформації; схемотехніку сучасних комп’ютерних систем.
Адресати освітньої програми
Програма адресована здобувачам, зацікавленим в отриманні знань з комп’ютерної інженерії.
Програма буде корисною для тих, хто цікавиться інформаційними технологіями, комп’ютерними системами, хто планує пов’язати своє майбутнє з сучасними комп’ютерними технологіями у всіх сферах діяльності людини. Особливістю програми є орієнтація на впровадження нових систем і комп’ютерно-інтегрованих технологій на залізничному транспорті.
Навчання за програмою дає такий обсяг знань, навичок і вмінь, здатність застосування знань та формування суджень:
знання алгоритмів та структур даних, апаратних та програмних компонентів комп’ютерних систем і мереж, системне програмне забезпечення (операційні системи, утиліти, засоби створення та дослідження програм), методи опрацювання, передавання, перетворення та зберігання інформації, схемотехніки сучасних комп’ютерних систем та їх компонентів;
- вміння здійснювати розроблення технічних рішень комп’ютерної інженерії;
- вміння використовувати сучасні комп’ютерні засоби системного, функціонального, конструкторського та технологічного проектування комп’ютерних систем та мереж у тому числі для потреб залізничного транспорту;
- вміння здійснювати розроблення програмного забезпечення для комп’ютерних систем з паралельною або розподіленою архітектурою, володіти засобами сучасних мов та бібліотек паралельного програмування;
- вміння застосовувати у професійній діяльності сучасні теорії організації баз даних, методи і технології їх розробки та використання;
- вміння застосовувати в процесі професійної діяльності методи і засоби захисту інформації в комп’ютерних системах та мережах з сучасними криптосистемами.
Можливості працевлаштування
Випускники працевлаштовуються в ІТ кампаніях, державному секторі, на підприємствах промисловості, залізничному та міському транспорті а також в проектних інститутах та обчислювальних центрах.
Основні посади: програміст, системний адміністратор, фахівець з розроблення , впровадження та супроводження комп’ютерних систем та мереж.
Додаткова інформація
Кафедра активно співпрацює з провідними ІТ компаніями в Україні та європейських країнах.
Є можливість для започаткування співпраці з ІТ фірмами ще під час навчання. Завдяки укладеним угодам між кафедрою, виробництвом і сферою бізнесу всі випускники гарантовано отримують робочі місця.