Історія навчально-наукового центру гуманітарної освіти

Директор

Колесник Костянтин Едуардович

Директор ННЦГО, кандидат історичних наук, доцент

корпус 3, поверх 5, кабінет 523а

Гуманітарні дисципліни викладались в нашому навчальному закладі з моменту його заснування в 1930 році. Однак, протягом багатьох років гуманітарні кафедри були організаційно розпорошені по різним факультетам. В 1990 році з метою впровадження концепції гуманізації та гуманітаризації освіти в Харківському інституті інженерів залізничного транспорту був створений гуманітарний факультет. На момент свого створення гуманітарний факультет об’єднав кафедри політичної історії, філософії та соціології, економічної теорії, іноземних мов, фізвиховання та спорту. Деканом гуманітарного факультету став доцент кафедри історії та філософії Іван Дмитрович Загрійчук, який займав цю посаду з перервами до 2004 року.

В 1992 році кафедра економічної теорії була переведена з гуманітарного до економічного факультету з метою об’єднання всіх економічних предметів у складі одного факультету. В цьому ж році кафедра політичної історії була перейменована на кафедру історії та українознавства.

В 1992 – 1993 роках деканом гуманітарного факультету був доцент кафедри історії та українознавства Щербіна В.П., в 1995 – 1996 роках – доцент кафедри історії та українознавства Азаркін В.С.

В 1996 році гуманітарний факультет був перейменований у гуманітарний центр, в зв’язку з тим, що всі кафедри гуманітарного факультету не є випускаючими і гуманітарний факультет не має своїх студентів.

В 2004 році гуманітарний центр знов був перейменований у гуманітарний факультет з метою підвищити роль гуманітарної складової технічної освіти.

В 2004 році деканом гуманітарного факультету став доцент кафедри історії та українознавства Колісник Костянтин Едуардович.

Заступниками декана гуманітарного факультету в різні часи були доцент кафедри історії та українознавства Азаркін В.С., доцент кафедри філософії та соціології Трикоза В.І. З 2004 по 2015 рік заступником декана, а потім директора ННЦГО була доцент кафедри іноземних мов Нєшко Світлана Ігорівна.

В 2009 році до складу гуманітарного факультету увійшла кафедра мовно-фахової підготовки. В 2010 році відбулись чергові зміни в структурі гуманітарного факультету. На базі секції української мови кафедри історії та кафедри мовно-фахової підготовки була створена кафедра мовознавства.

В 2012 році гуманітарний факультет був реорганізований у навчально-науковий центр гуманітарної освіти.  Директором ННЦГО з 2012 року є доцент кафедри історії та мовознавства Колесник Костянтин Едуардович. Заступником директора з 2015 року є старший викладач кафедри іноземних мов Пономаренко Віталій Євгенович.

В 2016 році на базі кафедр історії та мовознавства була створена об’єднана кафедра історії та мовознавства.

3 2017 року на базі кафедри іноземних мов розпочато набір на спеціальність 035 – «Філологія», освітня програма «Переклад та англійська мова і література»

Зараз до складу ННЦГО входить чотири кафедри: «Історія та мовознавство» (завідувач кафедрою – доцент Леся Миколаївна Близнюк), «Філософія та соціологія» (завідувач кафедрою – доцент Іван Вікторович Толстов), «Іноземні мови» (завідувач – доцент Світлана Ігорівна Нєшко), «Фізвиховання та спорт» (завідувач – доцент Тетяна Валеріївна Шепеленко).