Erasmus+ 2021–2027 рр.

Європейська Комісія офіційно оголосила про відкриття нової Програми ЄС Еразмус+ на 2021-2027 рр. Діяльність програми буде зосередженно на трьох сферах– освіта та професійний розвиток, молодь і спорт.

Основними цілями програми будуть наступні:

  •  сприяння академічній мобільності у сфері освіти та професійного розвитку
  •  сприяння неформальній та інформальній навчальній мобільності у сфері молоді
  • сприяння навчальній мобільності персоналу сфери спорту.

Завдяки бюджету понад 26 мільярдів євро, нова програма буде більш міжнародною,  інклюзивною, цифровою та екологічною!

Еразмус+ є Програмою міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту, що має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства і розвиток стратегій та співпраці.

Ключові пріоритети Програми у сферах освіти, професійної підготовки, молоді та спорту на 2021-2027 рр.:

якість в освіті та підготовці, інклюзія та гендерна рівність, зелені та цифрові трансформації, підготовка вчителів і наставників, вища освіта, геополітичний вимір.

Крім цього, продовжується підтримка викладання, навчання та проведення досліджень з питань європейської інтеграції, зокрема щодо майбутніх викликів і можливостей ЄС в межах напряму Жан Моне.

Нові конкурси вже жовтні/листопаді 2021 р., проте деякі конкурси ще відкриті до вересня та жовтня 2 лоти альянсів задля розвитку інновацій; центри професійної досконалості; 2й тур проєктів мобільності для молоді.

Новий етап, в межах міжнародного виміру, розширює можливості співпраці у сфері освіти задля виконання завдань Європейського простору освіти, Плану дій Цифрової освіти, Європейської програми компетентностей  та інших стратегій ЄС.

Програма 2021-2027 рр. є більш «зеленою», цифровою та інклюзивною для всіх категорій населення без вікових обмежень і популяризує активнішу участь молоді в демократичному житті суспільства. Можливості відкриті для різних типів організацій. Особи можуть подаватись індивідуально на конкурси грантів і долучатися до проєктів, які виграють різні організації.

Нові флагманські ініціативи, такі як Європейські університети, Академії вчителів Еразмус, Центри досконалості у сфері професійної (професійно-технічної) освіти та Відкривай ЄС, теж стали частиною Програми Еразмус+.

Запрошуємо користуватись корисними (відео)ресурсами та активно контактувати з командою Національного Еразмус+ офісу в Україні для безкоштовних консультацій!

Корисні матеріали в повному обсязі можна подивитися

Докладніше за  посиланням

Erasmus+ 2021–2027 рр.