10 Грудень 2020

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ СЕМІНАР «НАЙВІДОМІШІ ЕКСПЕРИМЕНТИ В СВІТОВІЙ ПСИХОЛОГІЇ»

09.12.2020 р. в межах роботи психологічного гуртка кафедрою філософії та соціології в online форматі було проведено студентський науковий семінар: «Найвідоміші експерименти в світовій психології». В ньому взяли участь викладачі кафедри філософії та соціології доц. Сивогракова З.А, ст.викл. Алєксєєнко Н.В., а також студенти економічного та механіко-енергетичного факультетів.

В ході семінару було розглянуто три відомих експерименти, які вважаються у психології класичними:

1. Експеримент Соломона Аша (1951 р.) – «Вплив групового тиску на зміни і спотворення суджень».
  2. Експеримент Стенлі Мілграма (1963 р.) – «Підпорядкування: дослідження поведінки» (Behavioral Study of Obedience).
  3. Стенфордський тюремний експеримент Філіпа Зімбардо (1971 р.).

В ході семінару, спираючись на теоретичні знання студентів, короткі відомості щодо перебігу експериментів, перегляд відеофрагментів із записами відповідних експериментів, було проведено дискусію. Результатом останньої було: 1) з’ясовано суть експериментів (про які саме психологічні явища та феномени в них йдеться), 2) проаналізовані причини виникнення конформізму, групового тиску, впливу / підпорядкування авторитету тощо; 3) напрацьовано рекомендацій щодо протидії та мінімізації негативних наслідків зазначених феноменів.

Наприкінці зроблено висновок про те, що психологічні експерименти є важливою складовою психологічної науки. Саме вони дозволяють ґрунтовно та всебічно пояснити причини та наслідки людської поведінки, довести правильність отриманих закономірностей для різних вікових груп та націй.

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ СЕМІНАР «НАЙВІДОМІШІ ЕКСПЕРИМЕНТИ В СВІТОВІЙ ПСИХОЛОГІЇ»