Навчально-методична робота кафедри

завідувач кафедри

Бабаєв Михайло Михайлович

Завідувач кафедри, д.т.н., професор

корпус 2, поверх 1, кабінет 107

Кафедра виконує науково-методичну роботу.

Навчально-методична робота кафедри

Акімов О.І., Сушко Д.Л. Техніка високих напруг. Ізоляція та перенапруги в пристроях електропостачання і електричної тяги залізничного транспорту: Навч. посібник. – Харків: УкрДАЗТ, 2009. – 217с.

Викладаються основи теорії електричного розряду в газах і вздовж поверхні твердих діелектриків. Достатня увага приділена ізоляторам високої напруги, сучасним методам контроля ізоляції високовольтного обладнання і вимірювань при високих напругах. Розглянуті питання захисту пристроїв електропостачання і електричної тяги від перенапруг. Дана класифікація перенапруг, освітлені причини появи перенапруг і способи захисту від них. Посібник розрахований на широке коло користувачів: студентів, аспірантів, інженерів, викладачів, науковців, які в своїй професійній діяльності пов’язані з електроенергетикою залізничного транспорту.

Навчально-методична робота кафедри

Акімов О.І., Сушко Д.Л. Електричні мережі електрифікованих залізниць: Навч. посібник. – Харків: УкрДАЗТ, 2012. – 278 с.

Викладаються основи теорії електричних розрахунків місцевих і районних електричних мереж, дані поняття про розрахунок механічної частини повітряних ліній та відомості про конструктивне виконання повітряних і кабельних ліній; розглянуті питання проектування мереж зовнішнього електропостачання електрифікованих залізниць, регулювання напруги та зниження втрат потужності й електроенергії в них. Посібник розрахований на широке коло користувачів: студентів, аспірантів, інженерів, викладачів, науковців, які у своїй професійній діяльності пов’язані з проектуванням і експлуатацією електричних мереж електрифікованих залізниць.

Замовлення кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки до плану видання відомчої, навчальної та навчально-методичної літератури Українського державного університету залізничного транспорту на 2021 рік.