Співробітники кафедри ЕТЕМ

Бабаєв Михайло Михайлович

Завідувач кафедри, д.т.н., професор

Бабаєв Михайло Михайлович

Доктор технічних наук з 2000 року. Дисертацію захистив у Харківській державній академії залізничного транспорту за спеціальністю «Експлуатація залізничного транспорту».Тема дисертаційної роботи: «Методологія інформаційного забезпечення вантажних та пасажирських перевезень на основі автоматизації процесів розпізнавання рухомих об’єктів залізничного транспорту».

Напрямок наукової діяльності: автоматизовані системи керування залізничним транспортом.

Автор понад 240 наукових праць. В рамках навчально-методичної роботи видав понад 70 науково-методичних та навчально-методичних розробок, понад 80 авторських свідоцтв та патентів на винахід, вісім підручників та один навчальний посібник.

Панченко Владислав Вадимович

проректор з науково-педагогічної роботи, к.т.н., доцент

Панченко Владислав Вадимович

Кандидат технічних наук з 2016 року. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Д64.050.15 Національного технічного університету «Харківський полiтехнiчний інститут» за спеціальнісю 05.22.09 – електротранспорт. Тема дисертаційної роботи: «Покращення електромагнітної сумісності тягової підстанції постійного струму з контактною мережею».

Напрямки наукової діяльності: покращення показників якості електричної енергії, енергоефективність тягових електродвигунів, альтернативні та відновлювальні джерела електричної енергії.

Автор більш ніж 40 наукових праць та навчально-методичних розробок. Має 6 патентів.

Давиденко Михайло Георгійович

к.т.н., доцент

Давиденко Михайло Георгійович

Кандидат технічних наук з 1992 року. Дисертацію захистив у Харківському інституті інженерів залізничного транспорту за спеціальністю «Пристрої радіотехніки та засобів зв’язку». Тема дисертаційної роботи: «Исследование методов и средств повышения информационной производительности радиолокаторов с синтезированной апертурой антенны».

Напрямок наукової діяльності: застосування радіотехнічних методів в електротехніці.

Автор 124 наукових праць.

Зінченко Олена Євгенівна

к.т.н., доцент

Зінченко Олена Євгенівна

Кандидат технічних наук з 2012 року. Дисертацію захистила у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» за спеціальністю «Електричні машини і апарати». Тема дисертаційної роботи: «Підвищення енергетичних показників вентильних реактивних двигунів, які живляться від мережі змінного струму».

Напрямок наукової діяльності:  проектування вентильних реактивних двигунів малої потужності.

Автор понад 21 наукових праць та навчально-методичних розробок.

Карпенко Надія Петрівна

к.т.н., доцент

Карпенко Надія Петрівна

Кандидат технічних наук з 2002 року. Дисертацію захистила в Українській державній академії залізничного транспорту за спеціальністю «Рухомий склад залізниць та тяга поїздів». Тема дисертаційної роботи: «Вдосконалення колекторних тягових двигунів для рухомого складу при пульсуючій та імпульсній напрузі живлення».

Напрямок наукової діяльності: створення нових та модернізація існуючих тягових двигунів електрорухомого складу.

Автор 42 наукових праць.

Маслій Артем Сергійович

к.т.н., доцент

Маслій Артем Сергійович

У 2010 році закінчив Українську державну академію залізничного транспорту за спеціальністю «Електричний транспорт», кваліфікація – інженер-електрик. Кандидатська дисертація (2014 р.) на тему: «Мікропроцесорний вентильно-індукторний стрілочний перевід моношпального типу» за спеціальністю «Електричні комплекси та системи».

Напрямоки наукової діяльності:  сучасні системи керування електроприводом, автономні джерела живлення, накопичувачі енергії на тяговому рухомому складі, гібридні транспортні системи.

Автор понад 55 наукових статей і доповідей на міжнародних конференціях, у тому числі 1 монографії та 5 патентів.

Нерубацький Володимир Павлович

к.т.н., доцент

Нерубацький Володимир Павлович

Кандидат технічних наук з 2017 року. Дисертацію захистив у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова за спеціальністю 05.22.09 «Електричний транспорт». Тема дисертаційної роботи: «Підвищення енергоефективності електричного рухомого складу в режимах тяги і рекуперації».

Наукові інтереси: напівпровідникові силові перетворювачі електричної енергії для електричного транспорту і систем електропостачання; композиційні матеріали для промисловості з порошків тугоплавких сполук і металів, порошкова металургія.

Автор понад 170 наукових праць та навчально-методичних розробок.

Плахтій Олександр Андрійович

к.т.н., доцент

Плахтій Олександр Андрійович
Кандидат технічних наук з 2016 року. Дисертацію захистив у Харківському політехнічному інституті зі спеціальності «Напівпровідникові перетворювачі електроенергії». Тема дисертаційної роботи: «Покращення електромагнітної сумісності перетворювачів тягових підстанцій постійного струму з живлячою та контактною мережами».

Напрямок наукової діяльності: напівпровідникові перетворювачі електроенергії на транспорті.

Автор понад 16 наукових праць. Має 2 патенти.

Семененко Олександр Іванович

к.т.н., доцент

Семененко Олександр Іванович

Кандидат технічних наук з 2003 року. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді при Українській державній академії залізничного транспорту за спеціальністю 05.22.09 – «Електротранспорт». Тема дисертаційної роботи: «Покращення характеристик бортових систем живлення електрорухомого складу».

Напрямок наукової діяльності: напівпровідникові силові перетворювачі електричної енергії для електротранспорту та систем електропостачання.

Автор 44 наукових праць. В рамках навчально-методичної роботи підготовлено до друку та видано два навчальних посібника та 24 науково-методичних і навчально-методичних розробки.

Супрун Олександр Данилович

к.т.н., доцент

Супрун Олександр Данилович

Кандидат технічних наук з 1997 року. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді, при Харківському військовому університету за спеціальністю 20.02.14 – «Озброєння та військова техніка». «Тема дисертації с шифром – секретно».

Напрямок наукової діяльності: нові технології модернізації тягових підстанцій.

Автор понад 58 наукових праць та навчально-методичних розробок.