Колійне господарство: конспект лекцій / А. М. Штомпель, М. Г. Бугаєць, А. С. Малішевська, М. О. Муригіна. – Харків : УкрДУЗТ, 2020. – 79 с.
У конспекті наводяться характеристика сучасного стану колійного господарства залізниць, основи системи його ведення, а також розглядаються питання, пов’язані з плануванням та організацією виконання ремонтів залізничної колії. Рекомендується для студентів усіх форм навчання, які вивчають дисципліну «Колійне господарство».
Лінійні конструкції залізничної колії: О.М. Даренський, Д.О. Потапов, В.Г. Вітольберг, О.О. Овчинніков ; кафедра колії та колійного господарства. – Харків : УкрДАЗТ, 2015. – 33 с.
Дані методичні вказівки призначаються для кращого засвоєння лекційного і практичного матеріалу під час вивчення конструкції залізничної колії з дисципліни «Залізнична колія», студенти ІV курсу спеціальності «Залізничні споруди та колійне господарство» виконують лабораторні роботи у лабораторії кафедри «Колія та колійне господарство».
Улаштування та експлуатація колії : О. А. Дудін, Н. В. Бугаєць ; кафедра колії та колійного господарства. – Харків : УкрДУЗТ, 2019. – 26 с.
Методичні вказівки є керівництвом для виконання розрахунково-графічної роботи з дисципліни «Улаштування та експлуатація колії». Рекомендується для студентів спеціальності 275.02 «Транспортні технології (на залізничному транспорті)» денної форми навчання.
Фізико-хімічна механіка будівельних матеріалів і конструкцій: Навчальний посібник у 2-х ч. / А. М. Плугін, Л. В. Трикоз, А. А. Плугін. – Харків: ХарДАЗТ, 1999.- Ч.1. – 111 с.; Ч.2.- 134 с.
Викладені основні положення колоїдної хімії і фізико-хімічної механіки стосовно будівельних матеріалів і конструкцій з них. З урахуванням цих фундаментальних уявлень викладені основні властивості будівельних матеріалів, найбільш широко – матеріалів на основі мінеральних та органічних в’яжучих речовин, механізми різно¬ма¬ніт¬них процесів, що лежать в основі поведінки цих матеріалів і конструкцій в експлуа¬таційних умовах, викладені нові кількісні уявлення про природу міцності, дефор¬ма¬тивності, руйнування та довговічності будівельних матеріалів і конструкцій з них.
Посібник призначено для студентів, що навчаються за освітніми програмами спеціальностей 192 Будівництво та цивільна інженерія, 273 Залізничний транспорт, а також для аспірантів, наукових працівників і фахівців, працюючих у цій галузі науки і техніки. Іл. 73, табл.4, бібліогр.: 20 назв.
Фізико-хімічна механіка будівельних матеріалів і конструкцій: А. А. Плугін, Л. В. Трикоз, О. С. Борзяк ; кафедра будівельних матеріалів, конструкцій та споруд. – Харків : УкрДУЗТ, 2020. – 46 с.
Метою цих методичних вказівок є забезпечення студентів допоміжним матеріалом для виконання практичних та/або лабораторних робіт з курсу «Фізико-химічна механіка будівельних матеріалов і конструкцій». Для підвищення самостійності при підготовці і проведенні робіт вказівки містять контрольні питання для самопідготовки. Методичні вказівки призначені для студентів спеціальностей 192 «Будівництво та цивільна інженерія» та 273 «Залізничний транспорт» усіх форм навчання, а також інших спеціальностей відповідних напрямків.
Технічний ресурс верхньої будови безстикової колії : методичні вказівки для самостійної роботи з дисципліни “Колійне господарство” / укладачі : А. М. Штомпель, А. С. Малішевська, Н. О. Муригіна ; кафедра колії та колійного господарства. – Харків : УкрДУЗТ, 2019. – 40 с.
У методичних вказівках розглядаються питання, які стосуються оцінювання технічного ресурсу конструкції верхньої будови безстикової колії. Рекомендується для студентів усіх форм навчання, які вивчають дисципліну «Колійне господарство».
Експлуатація залізничних колій: навчальний посібник / О. М. Даренський, Н. В. Бугаєць, В. Г. Вітольберг та ін. – Харків : УкрДАЗТ, 2010. – 169 с
У навчальному посібнику розглянуто основи ведення колійного господарства, машинізацію і механізацію колійного господарства, поточне утримання колії, види ремонтів колії, методи і засоби виконання робіт, планування і організацію ремонтів колії, технологію ремонтів колії, розглянуто техніку безпеки при виконанні колійних робіт. Навчальний посібник рекомендовано для студентів спеціальності 275.02 «Транспортні технології (на залізничному транспорті)» денної форми навчання та інших технічних та економічних спеціальностей залізничного транспорту.
Улаштування та експлуатація залізничної колії: навчальний посібник / О. М. Даренський, Н. В. Бугаєць, Д. О. Потапов та ін. – Харків : УкрДУЗТ, 2015. – 105 с.
У навчальному посібнику розглянуто основи ведення колійного господарства, машинізація і механізація колійного господарства, поточне утримання колії, види ремонтів колії, методи і засоби виконання робіт, планування та організація ремонтів колії, технологія ремонтів колії, розглянуто техніку безпеки при виконанні колійних робіт.
Захист будівельних конструкцій та споруд від агресивних впливів: Навчальний посібник / А. А. Плугін, І. Е. Казімагомедов, О. О. Скорик та ін. – Харків: УкрДУЗТ; ХНУБА, 2017 – 188 с.
Навчальний посібник призначений для формування розуміння умов і механізмів пошкодження будівельних конструкцій, споруд, інженерних мереж від агресивних дій – корозії, морозного руйнування та ін., а також вироблення практичних навичок з розробки заходів із захисту від цих дій, в тому числі при відновленні вже втрачених експлуатаційних властивостей. Посібник призначений для студентів, магістрантів, аспірантів, що навчаться за освітніми програмами спеціальностей 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 191 «Архітектура», 273 «Залізничний транспорт з дисциплін «Захист будівельних конструкцій і трубопроводів від корозії», «Відновлення експлуатаційних властивостей будівельних матеріалів і конструкцій», «Захист будівельних конструкцій і трубопроводів від корозії», «Корозія і захист будівельних конструкцій», «Захист будівельних та архітектурних конструкцій від корозії та зносу» тощо. Посібник містить лекційний матеріал, практичні задачі, довідковий матеріал для їх вирішення при проведенні практичних занять, самостійної і індивідуальної роботи. Посібник застосовується також при ви-конанні курсових проектів і робіт, розрахунково-графічних робіт з цих дисциплін, розділів дипломних проектів, присвячених обґрунтуванню вибору матеріалів для конструкцій і споруд, експлуатованих в різних, в т.ч. складних умовах, а також розробці заходів із захисту конструкцій і споруд від агресивних дій та відновлення експлуатаційних властивостей.
Іл.: 42; табл.: 66; бібліогр.: 42 назв.
Відновлення експлуатаційних властивостей основ, фундаментів, заглиблених і підземних споруд: навчальний посібник / А. А. Плугін, Л.В. Трикоз – Харків: УкрДАЗТ, 2004. – 102 с.
У навчальному посібнику викладені причини і процеси розвитку пошкоджень основ, фундаментів, заглиблених і підземних споруд, а також практичні заходи із відновлення втрачених експлуатаційних властивостей і запобігання подальшого розвитку пошкоджень. Посібник призначений для студентів, що навчаються за спеціальностями 7.092101 «Промислове та цивільне будівництво», 7.100502 «Залізничні споруди і колійне господарство», спеціалізаціями експлуатаційної спрямованості в рамках цих спеціальностей, а також для інших спеціальностей відповідних напрямків навчання. Посібник містить лекційний і додатковий довідковий матеріал з дисципліни «Відновлення експлуатаційних властивостей матеріалів, захист конструкцій і споруд». Посібник застосовується також при виконанні курсових проектів і робіт, розрахунково-графічних робіт, розділів дипломних проектів, присвячених розробці заходів із відновлення експлуатаційних властивостей основ, фундаментів, заглиблених і підземних споруд та запобігання подальшого розвитку пошкоджень.
Розрахунки несучої здатності і технологія закріплення основ будівель і споруд залізничного транспорту: навчальний посібник. Ч. 2 / А. М. Плугін, А. А. Плугін, Л. В. Трикоз та ін. – Харків : УкрДАЗТ, 2012. – 290 с.
У навчальному посібнику розглядаються теоретичні та прикладні основи механіки ґрунтів, основ та фундаментів, наведено необхідний матеріал, у т. ч. довідковий, для курсового проектування та виконання дипломного проекту з реконструкції і ремонту будівель і споруд на слабких або з високим рівнем ґрунтових вод основах з відповідними розділами зі зміцнення основ і фундаментів будівель або споруд. У посібнику містяться також приклади розрахунків основ і фундаментів у вказаних умовах, а також технології робіт з підсилення основ та фундаментів. Посібник призначено для студентів, які навчаються за спеціальностями 7.06010101, 8.06010101 «Промислове та цивільне будівництво» і 7.07010801, 8.07010801 «Залізничні споруди та колійне господарство», а також за спеціалізаціями експлуатаційної спрямованості при цих спеціальностях.
Розрахунки несучої здатності і технологія закріплення основ будівель і споруд залізничного транспорту : навчальний посібник. Ч. 1 / А. М. Плугін, А. А. Плугін, Л. В. Трикоз та ін. – Харків : УкрДАЗТ, 2011. – 157 с.
У навчальному посібнику розглядаються теоретичні та прикладні основи механіки ґрунтів, основ та фундаментів, наведено необхідний матеріал, у т. ч. довідковий, для курсового проектування та виконання дипломного проекту з реконструкції і ремонту будівель і споруд на слабких або з високим рівнем ґрунтових вод основах з відповідними розділами по зміцненню основ і гідроізоляції підвальної або підземної частини будівель або споруд. У посібнику містяться також приклади розрахунків основ і фундаментів у вказаних умовах. Посібник призначено для студентів, які навчаються за спеціальностями 7.092101 «Промислове та цивільне будівництво» і 7.100502 «Залізничні споруди та колійне господарство», а також за спеціалізація ми експлуатаційної спрямованості при цих спеціальностях.
Основи наукових досліджень : навчальний посібник / А. А. Плугін, О. А. Калінін, О. А. Плугін. – Харків : УкрДАЗТ, 2013. – 402 с.
У навчальному посібнику наведено історичний нарис розвитку науки і техніки, зокрема в галузі будівництва і транспорту, відомості про наукові заклади і кадри, види і порядок проведення науково-дослідних робіт. Надано рекомендації щодо виконання кваліфікаційних науково-дослідних робіт, винахідницької діяльності і т. п. З прикладами розглянуто основні методи досліджень: теоретичних (побудови моделей об’єктів, процесів, проведення розрахункових експериментів), експериментальних (фізико-механічних та корозійних випробувань, фізико-хімічних досліджень). Наведено рекомендації і приклади з розроблення оригінальних методик досліджень, проведення кількісного експерименту, побудови графіків залежностей, підбору емпіричних формул. Навчальний посібник призначений: для засвоєння курсу «Основи наукових досліджень» студентами спеціальностей «Промислове та цивільне будівництво» і «Залізничні споруди і колійне господарство»; для методичної допомоги у науково-дослідній роботі студентів, магістрантів, аспірантів.