Про кафедру
Напрямок навчальної діяльності кафедри “Охорона праці та навколишнього середовища” факультету УПП – підготовка бакалаврів денної та заочної (дистанційної) форми здобуття освіти
Кафедра готує фахівців за освітньою програмою «Безпека та охорона праці на залізничному транспорті».
Абітурієнт, після вступу на нашу спеціальність 263 – «Цивільна безпека», отримає професії «Інспектор з охорони праці» і «Інспектор державний з питань цивільного захисту та техногенної безпеки» відповідно, із подальшою можливістю працевлаштування у:АТ «Укрзалізниця»; адміністративних структурах; органах державної інспекції та управління з охорони праці; будівельних, експлуатаційних структурних підрозділах; в підрозділах великих промислових підприємств; в метрополітені; на підприємствах залізничної транспортної галузі.
Напрямок наукової діяльності кафедри: підвищення безпеки транспортного виробництва шляхом забезпечення надійності “людського чинника”, розробка засобів контролю рівня професійної надійності залізничних операторів.
З вересня 2016 року кафедру очолює Костиркін Олег Володимирович, кандидат технічних наук, доцент.
Професорсько-викладацький склад :
- В.о. зав. кафедри, доцент, к.т.н. Костиркін Олег Володимирович
- Професор, д.т.н. Брусенцов Віталій Гаврилович
- Доцент, к.т.н. Козодой Дмитро Сергійович
- Доцент, к.т.н. Гармаш Богдан Костянтинович
- Старший викладач Козодой Наталія Володимирівна
- Асистент Григор’єва Євгенія Сергіївна
За останні десять років кафедра здійснила повну модернізацію навчальних лабораторій хімії, реконструювала та оформила на сучасному рівні лабораторію з охорони праці. Для підготовки майбутніх фахівців був створений спеціалізований комп’ютерний клас з охорони праці. Кафедра має спеціалізовану аудиторію з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, яка обладнана мультимедійним комплексом; клас ергономіки, що забезпечений сучасними технічними засобами навчання для дослідження надійності людини-оператора.
В нинішній час на кафедрі працюють спеціалісти в галузі охорон и праці, екології та ергономіки. Проводяться роботи для створення засобів контролю надійності «людського фактору»; розробляються в’яжучі поліфункціональні матеріали спеціального призначення для захисту від радіації та від електромагнітного випромінювання; проводяться роботи з метою поліпшення екологічного стану в регіонах великої хімії (м. Сєвєродонецьк); роботи з переробки шкідливих відходів виробництв і моніторингу навколишнього середовища.
Кафедра «Охорона праці та навколишнього середовища» є активним учасником міжнародної програми. В 2012 році Український державний університет залізничного транспорту почав діяльність як партнер консорціуму з питань підготовки магістрів згідно проекту Магістр інфраструктури і експлуатації високошвидкісного залізничного транспорту 530281-TEMPUS-1-2012-1-FR-TEMP US-JPCR. На даний момент відповідно графіку роботи консорціуму кафедра розробила та читає слухачам модуль «Безпека швидкісного залізничного транспорту»
На замовлення Укрзалізниці кафедра розробила «Правила охорони праці під час технічного обслуговування і ремонту пасажирських вагонів». Цей відомчий нормативний документ включає в себе: основні вимоги щодо правил охорони праці під час технічного обслуговування пасажирських вагонів на коліях в парку та на станції; основні вимоги щодо правил охорони праці під час планових видів ремонту в депо та на станції технічного обслуговування.