Студентський науковий гурток

завідувач кафедри

Мартинов Ігор Ернстович

Завідувач кафедри, д.т.н., професор

корпус 2, поверх 1, кабінет 126


На кафедрі працюють такі студентські наукові гуртки :

  • Інженерія вагонів: сучасні рішення (керівник: д.т.н., професор Мартинов І.Е.)
Проблемна групаКерівник
Інноваційні технології у вагонному господарствіК.т.н, доцент Труфанова А.В.
Науково-методологічні основи підвищення міцності та надійності елементів конструкції вагонівК.т.н, доцент Труфанова А.В.
Основи мехатроніки у вагонобудуванніК.т.н, доцент Бондаренко В.В.

 

  • Якість та метрологія (керівник: д.т.н., професор Тимофєєв С.С.)
Проблемна групаКерівник
Метрологія, як елемент системі управління якістюК.т.н, доцент Комарова Г.Л.
Матеріали та технології виготовлення виробів
транспортного призначення
К.т.н, ст.викл. Волошина Л.В.

 

Мета діяльності гуртків: виховання у студентів навичок наукової роботи та застосування їх у самостійній науково-дослідній діяльності в галузі вагонобудування, мехатроніки, якості та метрології. Виявлення найбільш здібних і талановитих, схильних до наукової роботи студентів, залучення їх до наукової роботи кафедри .

Основні завдання гуртків:

  • залучення до роботи студентів, які виявляють інтерес до наукової роботи;
  • сприяння в оволодінні навичками проведення самостійних наукових досліджень;
  • розвиток наукового мислення, розширення кругозору та ерудиції;
  • надання студентам поглиблених знань з електроніки, автоматики рухомого складу, автоматизації виробництва,  мехатроніки, електричного обладнання вагонів, конструкції та експлуатації вагоів;
  • стимулювання інтересу до професійного самовдосконалення;
  • залучення студентів до участі в науковій діяльності за проблематикою кафедри;
  • забезпечення участі студентів у проведенні наукових конференцій, конкурсів на кращий проект (кращу наукову роботу), наукових семінарів кафедри та університету, круглих столів, спеціалізованих виставок та форумів та ін.

Тематика студентських наукових гуртків:

  • Інноваційні технології у вагонному господарстві. Застосування методологічних основ які направлені на дослідження вагонів.
  • Основи мехатроніки.
  • Проблеми та перспективи розвитку залізничного транспорту. Нові розробки конструкцій ходових частин вагонів.
  • Проблеми та перспективи розвитку залізничного транспорту. Нові розробки конструкцій ходових частин вагонів.
  • Сучасний стан та перспективи розвитку електрообладнання вагонів. Загальні відомості про електрообладнання вагонів.
  • Участь у роботі студентської науково-технічної конференції УкрДУЗТ (секція вагони).
  • Диспут на тему: Новітні технології дослідження вагонів.
  • Системи діагностики та моніторингу технічного стану вагонів.
  • Системна та параметрична теорія надійності. Процес накопичення незворотних ушкоджень, що ведуть до відмови елементів вагонів.
  • Статистична дані про стан відмов ходових частин.
  • Розподільні щити та системи вагонної автоматики.
  • Математичний апарат методу аналізу стану буксових вузлів вагонів.
  • Автоматика та автоматизація сучасного вагоноремонтного і вагонобудівного виробництва. Розробка схем та циклограм.
  • Застосування методики оцінки працездатності елементів вагонів.
  • Елементна база цифрових засобів автоматики. Інформаційні основи автоматичних систем.
  • Моделювання схеми з обробки та аналізу деформованого стану елементів буксових вузлів.
  • Автоматизація виробництва на основі програмованих логічних контролерів.
  • Дослідження напружено-деформованого стану елементів буксових підшипникових вузлів. Зробити висновки.
  • Застосування мікроконтролерів у системах автоматичного керування та ін.


Останні новини студентських наукових гуртків

Гурток:”Інженерія вагонів: сучасні рішення”

На кафедрі “Інженерія вагонів та якість продукції” 18.01.22 р. у дистанційному (синхронному) режимі  відбулася зустріч в ZOOM із магістрами денної форми навчання, що навчаються у студентському науковому гуртку: “Інженерія вагонів: сучасні рішення”.
У конференції приймали участь 8 студентів-магістрів, а також керівник гуртка професор Мартинов І.Е., і керівники проблемних груп: доцент Бондаренко В.В.,  доцент Труфанова А.В.

Студентський науковий гуртокСтудентський науковий гурток

У ході зустрічі за результатами роботи була представлена доповідь студентів А.Тельпука та Я.Козинця на тему: “Новітні технології дослідження вагонів, системи діагностики та моніторингу технічного стану напіввагонів країни ЕС та США”.

Результати дослідження студентів було рекомендовано включити до майбутньої дипломної магістерської роботи.
Обговорений план та тематика подальшої роботи зі студентами, що навчаються у студентському науковому гуртку та заплановані регулярні зустрічі у дистанційному режимі.

Гурток: “Якість та метрологія””

На протязі першого семестру 2022/2023 навчального року на кафедрі інженерії вагонів та якості продукції відбувалася робота проблемних груп «Метрологія, як елемент у системі управління якістю» керівник к.т.н., доцент Ганна Комарова та «Матеріали та технології виготовлення виробів транспортного призначення» керівник к.т.н., асистент Людмила Волошина студентського наукового гуртка «Якість та метрологія» як у синхронному так і у асинхронному режимах.

Результатами роботи гуртка стала участь студентів груп 107-МВТ-Д20, 105-МВТ-Д21, 217-ЯСС-З21, 219-ЯСС-Д22 у конференціях та опублікування тез доповідей.

Волошина Л.В., к.т.н.. асистент, Кашпур А.П., студент, УкрДУЗТ Результати металографічного дослідження покриття із водного розчину алюмохромфосфатної солі., Міжнародна науково-технічна конференція “ Матеріалознавство та технології” 22-23 вересня 2022 р Харківський національний автомобільно-дорожній університет м. Харків

Тимофеєва Л.А., Германов Д.М. Аналіз системи управління якістю метрологічних робіт. Якість, стандартизація, контроль: теорія та практика: Матеріали 22-ї Міжнародної науково-практичної конференції, 04–05 жовтня 2022 р. – Київ: АТМ України, 2022 С.70 – 72.

Комарова Г.Л., Харченко А.О. Інновації як метод підвищення конкурентоздатності машинобудівних підприємств. Якість, стандартизація, контроль: теорія та практика: Матеріали 22-ї Міжнародної науково-практичної конференції, 04–05 жовтня 2022 р. – Київ: АТМ України, 2022 С.59– 61.

Комарова Г.Л., Жигун В.О. Аналіз перспективи впровадження Регламенту про медичні вироби в Україні. Якість, стандартизація, контроль: теорія та практика: Матеріали 22-ї Міжнародної науково-практичної конференції, 04–05 жовтня 2022 р. – Київ: АТМ України, 2022 С.27 – 30.

Волошина Л.В., Строїн С.І. Підвищення ефективності управління якістю на підприємствах Укрзалізниці. Якість, стандартизація, контроль: теорія та практика: Матеріали 22-ї Міжнародної науково-практичної конференції, 04–05 жовтня 2022 р. – Київ: АТМ України, 2022 С.11 – 12.

Комарова Г.Л., Булах Є.С. Механізм формування покриттів на залізовуглецевих сплавах під впливом перегрітої пари водних розчинів солей NaCl та електромагнітного поля. 3-я міжнародна науково-технічна конференція «Інтелектуальні транспортні технології», Харків, 22-23 листопада 2022 р.: Тези доповідей. – Харків: УкрДУЗТ, 2022. с.206–207

Рябінін С.О., Волошина Л.В. Дослідження електричних властивостей високоміцих радіопрозорих матеріалів для бронезахисту. 3-я міжнародна науково-технічна конференція «Інтелектуальні транспортні технології», Харків, 22-23 листопада 2022 р.: Тези доповідей. – Харків: УкрДУЗТ, 2022. с.209–211

 

Приєднані файли

Галерея

dav