Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології
Гарант освітньої програми
Гарантом ОПП “Комп’ютерні інформаційно–управляючі системи” є д.т.н., професор Мойсеєнко В.І.
Мета навчання за освітньою програмою
Метою навчання за програмою є підготовка висококваліфікованих фахівців, які володіють широкими фундаментальними знаннями, мають здатність до адаптації при змінних вимогах ринку праці та технологій, ініціативних, що уміють працювати в команді, розуміють основні тенденції розвитку теорії та практики комп’ютерних інформаційно-керуючих систем та засобів автоматизації, надання освіти із широким доступом до працевлаштування, підготувати студентів із особливим інтересом до подальшого навчання.
Адресати освітньої програми
Програма адресована здобувачам, зацікавленим в отриманні знань у галузі автоматизації та приладобудування на транспорті, промисловості, державному секторі та сфері бізнесу.
Програма буде цікавою для тих, хто планує пов’язати своє майбутнє з дослідженням, розробленням, проектуванням, обслуговуванням та експлуатацією систем автоматизації.
Один з головних аспектів програми – широкий профіль програми, який забезпечує можливість працевлаштування у багатьох сферах діяльності людини, у тому числі і на залізничному транспорті.
Навчання за програмою дає такий обсяг знань, навичок і вмінь, здатність застосування знань та формування суджень:
- здатність виконувати теоретичні та прикладні дослідження процесів створення систем автоматизації, включаючи аналіз цих систем та побудову їх моделей;
- здатність здійснювати авторський супровід процесів проектування, впровадження та супроводу засобів і систем автоматизації;
- здатність до розроблення нових технологій проектування автоматизованих, телекомунікаційних систем та комплексів;
- здатність до організація взаємодії колективів розробника і замовника, прийняття управлінських рішень в умовах різних думок;
- вміння проводити розробки і дослідження теоретичних і експериментальних моделей об’єктів професійної діяльності;
- вміння проводити розробку і дослідження методик аналізу, синтезу, оптимізації та
- прогнозування якості процесів функціонування автоматизованих, телекомунікаційних ситстем;
- вміння формувати нові конкурентоспроможні ідеї в області теорії і практики експлуатації пристроїв та систем автоматизації;
Можливості працевлаштування
Місця працевлаштування: навчальні заклади вищої та середньої профільної освіти, науково-дослідницькі та проектно-конструкторські інститути, наукові лабораторії, підприємства транспортної інфраструктури України (Укрзалізниця, метрополітен), виробничі підприємства, інтернет-провайдери, інформаційно-обчислювальні центри, сервісні центри і центри технічної підтримки засобів автоматизації та приладобудування.
Посади: наукові співробітники (обчислювальна техніка), інженери в галузі автоматизації та приладобудування, інженер з ремонту та обслуговування автоматики та засобів вимірювань, інженер-електронік, інженер-конструктор.
Додаткова інформація
Кафедра має сучасне обладнання , ком’ютерні класи та клас промислових контролерів Schneider Elektriс з контролерами європейського виробництва. Студенти мають можливість суміщення навчання з працею на фірмах, які розробляють програмні та апаратні засоби автоматизації.
Наші випускники користуються великим попитом на ринку праці в Україні та країнах Європи, є можливість для продовження навчання у аспірантурі для отримання ступеню доктора філософії.