20 Квітень 2023

Доповідь “Перспективні напрямки розвитку транспортних систем залізниць на базі «зеленої логістики»” (НУБіП, 19 квітня 2023р.)

Фахівці кафедр Залізничні станції та вузли та Транспортні системи та логістика (Український державний університет залізничного транспорту) взяли участь у VІ Міжнародної науково-практичної конференції, “Автомобільний транспорт та інфраструктура», 19-23 квітня 2023 року, на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України
.

На пленарному засіданні відбулась доповідь “Перспективні напрямки розвитку транспортних систем залізниць на базі «зеленої логістики»” Ломотько Денис Вікторович., д.т.н., професор; Огар Олександр Миколайович, д.т.н., професор; Ломотько Микола Денисович, аспірант.

Під час доповіді зазначено, що Перспективу «зеленої» логістики в сфері залізничного та інших виді транспорту можна ув’язувати із вимогами міжнародних стандартів ISO 14001 та нормативів, які є визнаним інструментом щодо створення ефективної системи екологічного менеджменту; Розвиток мультимодальних перевезень вантажів спряє впровадженню «зелених» логістичних технологій в процесі поступової відмови від далеких (вище 300 км) вантажних автоперевезень. Поступове розширення в цілому по країні мережі логістичних і мультимодальних центрів, починаючі з крупних транспортних вузлів, та впровадження мультимодальних технологій сприятиме зменшенню рівня комплексного індексу забруднення атмосфери у більшості транспортних вузлів на 1..3 %; Впровадження спеціалізованих мультимодальних технологій можливо за рахунок застосування енергоощадливих технологій та спрямування економії від екологічних податків у вигляді інвестицій в логістичну інфраструктуру; Мультимодальна технологія перевезень контейнерів у внутрішньому транспортному сполученні дає економію на екологічному податку у 6,1 рази, а в міжнародному – 9,8 рази, у порівнянні з унімодальною.