Студентські наукові гуртки

завідувач кафедри

Близнюк Леся Миколаївна

Завідувач кафедри, к. філ. наук, доцент

корпус 3, поверх 3, кабінет 323

ДИСКУСІЯ НА ТЕМУ: «ЛЕКСИКО-ГРАМАТИЧНІ КАТЕГОРІЇ ПРИ ФОРМУВАННІ ОПОВІДІ  РИТОРА-ПОЧАТКІВЦЯ»

У межах гуртка з ділової риторики 18 травня 2023 р. відбулася дискусія на тему: «Лексико-граматичні категорії при формуванні оповіді  ритора-початківця».

ЗАСІДАННЯ ГУРТКА З МОВОЗНАВСТВА, ПРИСВЯЧЕНЕ УКРАЇНСЬКИМ СИМВОЛАМ, ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВКИ ТА ДО ДНЯ ВИШИВАНКИ

15.05.23 року відбулося засідання гуртка з мовознавства, присвячене українським символам, історії української вишивки та до Дня вишиванки.

КРУГЛИЙ СТІЛ, ПРИСВЯЧЕНИЙ 37 РОКОВИНАМ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

28 квітня 2023 року відбулось засідання історичного гуртка університету, в ході якого відбувся круглий стіл, присвячений 37 роковинам Чорнобильської трагедії.

ПЕРШИЙ ЕТАП КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ З ІСТОРІЇ

23 березня 2023 року відбувся перший етап конкурсу студентських наукових робіт з історії.

ЗАСІДАННЯ ГУРТКА З МОВОЗНАВСТВА, ПРИСВЯЧЕНЕ ТВОРЧОСТІ ЛІНИ КОСТЕНКО

20.03.2023 р. відбулося засідання гуртка з мовознавства, присвячене творчості Ліни Костенко.   У засіданні гуртка взяли участь студенти групи 101-ПАМЛ-Д22. Науковий керівник- ст.викладач Нос Н.М.

ЗАСІДАННЯ ПРИСВЯЧЕНЕ ТВОРЧОСТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

27.02.2023 р. відбулося засідання гуртка з мовознавства, присвячене творчості Лесі Українки.   У засіданні гуртка взяли участь студенти групи 101-ПАМЛ-Д22. Науковий керівник- ст.викладач Нос Н.М.

ЗАСІДАННЯ ГУРТКА З МОВОЗНАВСТВА «СВІТ ЛОВИВ МЕНЕ, ТА НЕ СПІЙМАВ», ПРИСВЯЧЕНЕ РОЗГЛЯДУ ЖИТТЄВОГО І ТВОРЧОГО ШЛЯХУ Г.С. СКОВОРОДИ – ВИДАТНОГО УКРАЇНСЬКОГО ПОЕТА, ПЕДАГОГА, ФІЛОСОФА

20 грудня 2022 року відбулося засідання гуртка з мовознавства, присвячене розгляду життєвого і творчого шляху Г.С. Сковороди. Керівник – старший викладач Нос Н.М. Студенти групи 101-ПАМЛ-Д22 зачитали доповіді та продекламували твори поета.

ЗАСІДАННЯ ГУРТКА З МОВОЗНАВСТВА, ПРИСВЯЧЕНЕ РОЗГЛЯДУ ЖИТТЄВОГО І ТВОРЧОГО ШЛЯХУ УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА, ПЕРЕКЛАДАЧА, ПЕДАГОГА – ГРИГОРА МИХАЙЛОВИЧА ТЮТЮННИКА

22 грудня 2021 року відбулося засідання гуртка з мовознавства, присвячене розгляду життєвого і творчого шляху українського письменника, перекладача, педагога – Григора Михайловича Тютюнника. Керівник – старший викладач Нос Н.М. В засіданні взяли участь студенти групи 101-ПАМЛ-Д21.

У МЕЖАХ ГУРТКА «КРАЄЗНАВЕЦЬ» 15 ЛИСТОПАДА 2021 Р. ПРОВЕДЕНО ЕКСКУРСІЮ МІСТОМ З ІНОЗЕМНИМИ СЛУХАЧАМИ ПІДГОТОВЧОГО ВІДДІЛЕННЯ

У межах гуртка «Краєзнавець» 15 листопада 2021 р. проведено екскурсію містом. У цей день іноземні слухачі підготовчого відділення ознайомились з однією з найбільших площ в Європі – площею Свободи та одним із найдавніших університетів України – ХНУ імені В. Каразіна. На фото керівник гуртка – викладач Бондаренко Н.С. разом зі своїми підопічними.

НАУКОВІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ 209-Й РІЧНІЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

9 березня  2023 року в Українському державному університеті залізничного транспорту були проведенні  наукові читання, присвячені 209-й річниці з дня народження видатного українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка. В межах наукових читаннь відбулось спільне засідання студентських наукових гуртків: історичного, філософського, психолого-соціологічного, мовознавчого та ділової риторики.

ЗАСІДАННЯ ГУРТКА ПРИСВЯЧЕНЕ 125-Й РІЧНИЦІ З ЧАСУ ЗАСНУВАННЯ «ЛІТЕРАТУРНО-НАУКОВОГО ВІСНИКА»

20.02.2023 року відбулося засідання гуртка, присвячене 125-й річниці з часу заснування «Літературно-наукового вісника» – всеукраїнського літературно-наукового і громадсько-політичного часопису. У засіданні гуртка взяли участь студенти групи 101-ПАМЛ-Д22. Науковий керівник- ст.викладач Нос Н.М.

СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ТЕХНІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ УНІВЕРСИТЕТУ

03.11.22 року викладачі та студенти кафедри історії та українознавства  прийняли участь у пленарному засіданні студентської науково-технічної конференції Університету,  яка пройшла в онлайн форматі.

На пленарному засіданні СНТК факультету ННЦГО була представлена доповідь студентки І курсу освітньої програми ПАМЛ Олесі  Кравченко (керівник завідувач кафедри, к. філ. наук, доцент Близнюк Л.М.) з темою “Багатомовність і концептуальна картина світу”, яка  яскраво презентувала результати своїх наукових пошуків й залучила до обговорення своєї теми виступу  інших учасників конференції.

ГУРТК З ДІЛОВОЇ РИТОРИКИ ПРОВІВ ЗАСІДАННЯ НА ТЕМУ: “ПЕРІКЛ ЯК РИТОР ТА ВИДАТНИЙ ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ”

У межах гуртка з ділової риторики 7 жовтня 20201 р. розпочав свою роботу дискусійний клуб. Керівник- доцент Близнюк Л.М. Антична класична риторика, на думку учасників гуртка, є базовою для риторики сучасної. Поговорили про Перікла.

ЗАСІДАННЯ ГУРТКА З МОВОЗНАВСТВА,ПРИСВЯЧЕНЕ 85 -РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ І.ДРАЧА.

Засідання гуртка з мовознавства,присвячене 85 -річчю з дня народження І.Драча. Студенти груп 133-АКІТ-Д21 та 101-ПАМЛ-Д21 зачитали доповіді та продекламували вірші поета.

КРАЄЗНАВЧИЙ ГУРТОК ПРОВІВ ЕКСКУРСІЮ ПО ВИЗНАЧНИХ МІСЦЯХ ХАРКОВА.

Краєзнавчий гурток розпочав свою роботу. На фото – керівник гуртка, викладача кафедри історії та мовознавства, Бондаренко Н.С. разом зі слухачами підготовчого відділення, громадянами Марокко та викладачами кафедри, знайомить хлопців та дівчат з цікавинками Харкова та видатними місцями міста. Так соціальна адаптація іноземної молоді полегшує їм звикнути до нового соціуму, в якому належить жити та навчатися.

ЗАСІДАННЯ ГУРТКА З МОВОЗНАВСТВА, ПРИСВЯЧЕНЕ 115 РІЧЧЮВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕННИКА ІВАНА БАГРЯНОГО (ІВАНА ПАВЛОВИЧА ЛОЗОВ’ЯГІНА)

6 жовтня 2021 р. відбулося засідання гуртка з мовознавства, присвячене 115 річчю від дня народження українського письменника Івана Багряного (Івана Павловича Лозов’ягіна). Керівник – старший викладач Нос Н.М.

ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ «ВАСИЛЬ СТЕФАНИК – УКРАЇНСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК І ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ» З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ 150-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА

Програма онлайн-конференції «Василь Стефаник – український письменник і громадський діяч» з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Василя Стефаника

від  21 травня 2021 року

Учасники: студенти І курсу спеціальності «Переклад та англійська мова і література»

КОНФЕРЕНЦІЯ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ТА ЗВ’ЯЗКІВ РИТОРИКИ З ІНШИМИ НАУКАМИ «СПОЧАТКУ БУЛО СЛОВО…»

Програма конференції (теми доповідей):

Вступне слово- доц. Близнюк Л.М.

«Риторика і семантика» – Столяренко Софія.

«Мовознавство і риторика: спільне та відмінне» – Кропотіна Ліза

«Риторичні школи України» – Сичова Марія.

«Вплив граматики на формування цільної та переконливої доповіді» – Стоянова Віолетта.

ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ ПРИСВЯЧЕНА 150-РІЧЧЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

26 лютого 2021 року кафедра провела онлайн-конференцію, присвячену 150-річчю з дня народження Лесі Українки. У конференції взяли участь студенти І курсу спеціальності «Переклад та англійська мова і література»

ОНЛАЙН – УРОЧИСТІ ЧИТАННЯ «НАД БЕРЕГАМИ ВІЧНОЇ РІКИ» ПРИСВЯЧЕНІ 91-ОЇ РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛІНИ КОСТЕНКО

19 березня 2021 р. до 91-ої річниці з дня народження видатної української поетеси, легенди світової поезії – Ліни Костенко мовознавчий гурток кафедри провів онлайн-урочисті читання «Над берегами вічної ріки».

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

До дня народження Великого Кобзаря в межах гуртка з мовознавства відбулися вже традиційні Шевченківські читання. Цього року такі читання проходили онлайн. На фото – старший викладач Нос Н.М. та студенти групи 1 – І ПАМЛ – учасники читань

НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ, ПРИСВЯЧЕНА 165-Й РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА ФРАНКА

7 вересня 2021 року кафедра історії та мовознавства спільно з кафедрою філософії та соціології та у межах гуртка з мовознавства провела урочисту онлайн-конференцію, присвячену 165-річчю з дня народження І.Я. Франка «Великий Каменяр» за участю студентів групи 101-ПАМЛ Д 21 та викладачів кафедр.

НАУКОВІ ЧИТАННЯ ДО 175-Ї РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА КАРПЕНКА-КАРОГО

2 жовтня 2020 року в Українському державному університеті залізничного транспорту навчально-науковим центром гуманітарної освіти та кафедрою історії та мовознавства були проведені наукові читання, присвячені 175-й річниці з дня народження видатного українського драматурга Івана Карповича Тобілевича (Карпенко-Карого). В ході наукових читань були розглянуті питання творчого шляху та літературної творчості І.К. Карпенко-Карого. Читання відбулись в рамках спільного засідання історичного та літературного наукових гуртків УкрДУЗТ

 

Галерея