Посада: завідувач кафедри, к. філ. наук, доцент
Науковий ступінь, вчене звання: кандидат філологічних наук, доцент
Рік народження: 1970
Освіта:
У 1993 році закінчила філологічний факультет Харківського державного університету ім. М. Горького за спеціальністю «Філолог. Викладач російської мови та літератури».
Працює в УкрДАЗТ з 1993 року. У 2007 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 10.02.01 – «Українська мова», диплом ДК№044687 від 13 лютого 2008 р. У 2009 р. отримала вчене звання доцента, атестат 12ДЦ№025310 від 01 липня 2011 р.
З 2009 до 2010 рр. очолювала кафедру історії та українознавства. У 2010 р. була призначена на посаду завідувача кафедри мовознавства у зв’язку з її створенням.
З 2016 р. обіймає посаду завідувача кафедри історії та мовознавства.
Напрямок наукової діяльності:
Семантичний синтаксис, наукова термінологія, переклад складних технічних текстів.
Автор:
Понад 45 наукових праць, з них 18 методичних вказівок (5 – у співавторстві), 27 тез, наукових та науково-методичних статей, 1 навчально-практичний посібник.
Нагороди та подяки:
– За вагомий внесок у справу підвищення кваліфікації та підготовки фахівців для залізниці, удосконалення навчально-виховного процесу нагороджена в 2010 році Почесною грамотою Одеської залізниці.
– У 2015 році за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки Харківського регіону і в честь 85-річчя від дня заснування університету, була нагороджена Почесною грамотою від Харківського міського Голови Г.А. Кернеса.
– У 2017 році за багаторічну плідну працю, вагомий внесок у підготовку фахівців залізничного транспорту і в честь Дня залізничника Близнюк Л.М. була нагороджена Почесною грамотою від імені директора Регіонального філіалу Одеської залізниці ПрАТ «Українська залізниця».
Вибрані публікації:
- Суб’єктність як синтаксична категорія// Лінгвістичні студії: Зб.. наукових пр. – Донецьк:: Дон НУ, 2005
- Вплив семантики предиката на позицію формально не окресленого суб’єкта // Лінгвістичні дослідження. _ Харків: ХНПУ, 2005
- Поняття семантичного суб’єкта і його роль в організації семантико – синтаксичної будови речення // Лінгвістичні дослідження .- Харків ХНУ, 2005
- Семантико-синтаксична і комунікативна репрезентація суб’єктності в текстах поетичних творів// Інформаційно-культурна складова освіти: основні проблеми та перспективи у формуванні особистості. – Харків: ХНГУСГ 2006
- Особливості позиції семантичного суб’єкта в реченнях перформативного типу // Записки с українського мовознавства.- Одеса, 2006
- Особливість єдності двох дій одного суб’єкта в структурі простих односкладних речень поетичних творів( на прикладі творчості Л. Костенко)// Східнослов’янська філологія. Горлівка,2006.
- Семантичний суб’єкт в односкладних реченнях текстів поетичних творів// Вісник Харківського національного університету ім.. В.Н. Каразіна, Серія Філологія.- Харків, 2006
- Інформаційні технології як один із засобів мотивації студентів до навчання // Науково-методичний аспект підготовки вищого навчального закладу до акредитації в умовах переходу до європейських критеріїв вищої освіти. Тези доповідей науково-методичної конференції кафедр академії. – Х.: Вид-во УкрДАЗТу, 2007. – С. 7 – 8 (2).
- Дистанційні технології навчання як засіб удосконалення самостійної роботи студентів // Зростання ролі самостійної роботи студентів у процесі європейської інтеграції вітчизняної системи вищої освіти. Тези доповідей науково-методичної конференції кафедр академії. – Х.: Вид-во УкрДАЗТу, 2008. – С.9 -10 (2).
- Семантичний суб’єкт в текстах поетичних творів // Наукові записки ХНПУ, Харків: ХНУ, 2009
- Українська мова (за професійним спрямуванням) [Текст]: Теоретичний курс, контрольні завдання та методичні вказівки для студентів заочної форми навчання всіх спеціальностей / Л.М. Близнюк, О.О. Кушнір, О.О. Литвиненко, Н.М. Нос. – Х.: Вид-во УкрДАЗТу, 2012. – 54 с.
Основні навчальні дисципліни, які викладає: