завідувач кафедри

Василенко Олег Вадимович

в.о. завідувача кафедри, к.т.н

корпус 2, поверх 4, кабінет 46

ГНДЛ «Енергозбереження теплоенергетичних установок та будівельних конструкцій»Весною 2016 р. була створена галузева науково-дослідна лабораторія «Енергозбереження теплоенергетичних установок та будівельних конструкцій» на базі кафедри «Теплотехніка та теплові двигуни» Українського державного університету залізничного транспорту.

Лабораторія «Енергозбереження теплоенергетичних установок та будівельних конструкцій» пропонує свої послуги в наступних напрямках науково-практичної діяльності:

• Енергоаудит підприємств;
  • Енергоаудит житлових та громадських будинків;
  • Розробка та перевірка енергетичного паспорту будинку;
  • Визначення показників теплостійкості;
  • Визначення техніко-економічних та екологічних показників теплогенеруючого обладнання (котли з потужністю до 100 кВт).

На теперішній час питання енергоефективності стає важливим для суспільства та промисловості. Різке подорожчання  енергоносіїв призвело стрімкого зростання кінцевої продукції у промисловості та значного подорожчання комунальних витрат у населення. Задачі лабораторії полягають у зменшенні споживання енергоресурсів за рахунок знаходження ресурсів які використовуються не за призначенням. Для вирішення вище зазначеної задачі  необхідно проводити енергоаудит підприємств, житлових та громадських будинків. Актуальність енергоаудиту зумовлена зростанням потреби українців у енергозбереженні, викликаної дефіцитом енергоресурсів та зростанням тарифів на комунальні послуги. За допомогою енергоаудиту можна оцінити ефективність енергозабезпечення підприємства (будинку), джерела втрати енергії та отримати рекомендації щодо скорочення енергоспоживання без шкоди для виробництва або мешканців будинку. Впровадження рекомендованих заходів дозволить скоротити споживання енергоресурсів на 20-50%.

Енергоаудит від лабораторії передбачає візуальне та інструментальне обстеження підприємства (будівлі). На підставі обстеження складається звіт, в якому дається оцінка потенціалу економії та перелік необхідних енергозберігаючих заходів з рекомендаціями щодо їх реалізації. Також розробляється чи оновлюється енергетичний паспорт будівлі відповідно до закону «Про енергетичну ефективність будівель (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 33, ст.359).

У лабораторії працюють фахівці вищої кваліфікації, які мають необхідний досвід у виконанні вищезазначених робіт. Професійні якості співробітників лабораторії підтверджено сертифікатами ЄС «TACIS» (Technical Assistance to the Commonwealth of Independent States) та  «UNIDO» (United Nations Industrial Development Organization). Лабораторія оснащена сучасною вимірювальною і комп’ютерною технікою.

Приклади робіт які виконує галузева науково-дослідна лабораторія «Енергозбереження теплоенергетичних установок та будівельних конструкцій».

ГНДЛ «Енергозбереження теплоенергетичних установок та будівельних конструкцій»                        ГНДЛ «Енергозбереження теплоенергетичних установок та будівельних конструкцій»

ГНДЛ «Енергозбереження теплоенергетичних установок та будівельних конструкцій»

Енергоаудит житлових та громадських будинків

ГНДЛ «Енергозбереження теплоенергетичних установок та будівельних конструкцій»

Розробка та перевірка енергетичного паспорту будинку

Чому обирають нас:

• Висококласні спеціалісти з багаторічним досвідом;
  • Наші спеціалісти проходять підготовку по програмі ЄС «TACIS» та «UNIDO»;
  • Обираючи Нас ви економите Ваші гроші;
  • Ми працюємо заради майбутнього.

Контакти: Василенко Олег Вадимович

Тел.: +38(067)396-67-47