26 Жовтень 2023

В Українському державному університеті залізничного транспорту відбулась ХІ Міжнародна науково-практична конференція «ЛЮДИНА, СУСПІЛЬСТВО, КОМУНІКАТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ», організатором якої виступила кафедра філософії та соціології. Цей захід вже понад десять років дозволяє вітчизняним й закордонним науковцям ділитися результатами своїх досліджень. Конференція відбулась протягом 26 -27 жовтня 2023 р. в дистанційному форматі, що пов’язано з безпековою ситуацією в регіоні. Традиційно робота конференції здійснювалася за трьома напрямками роботи:
– філософські і гуманітарні науки;
– економічні й правові науки;
– технічні науки.

За роки існування конференція суттєво розширила свою географію (з кожним роком збільшується кількість закордонних учасників) та кількість учасників (наприклад в поточному році незважаючи на різноманітні труднощі заявки подали понад 100 учасників, значна частина з яких змогла долучилася до обговорення проблематики конференції в онлайн-форматі).

Модераторами цьогорічної конференції були завідувач кафедри філософії та соціології УкрДУЗТу Іван ТОЛСТОВ та заступник декана факультету ННЦГО Вадим ДАНІЛ’ЯН. З боку керівництва Університету вітальне слово з нагоди відкриття конференції виголосив проректор з науково-педагогічної роботи Владислав ПАНЧЕНКО.

Спікерами пленарного засідання конференції виступили:

Михайло БОЙЧЕНКО – професор кафедри теоретичної ті практичної філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка («Цінності використання штучного інтелекту та вартості людської комунікації»);

Костянтин КОЛЕСНИК – директор Навчально-наукового центру гуманітарної освіти УкрДУЗТу («Образ Кайзера Вільгельма в творчості німецького медальєра Карла Гьотца»);

Ольга ЄВСЄЄВА – професорка кафедри фінансів,обліку та аудиту УкрДУЗТу («Міждисциплінарний зв’язок в економічній науці економіки та обліково-контрольних дисциплін в контексті «малого» та «широкого філософського кола»);

Володимир АБАШНІК – професор Харківського національного медичного університету («Григорій Сковорода у творчості Фелікса Гаазе (1882–1965)»);

Ірина НАЗАРЕНКО – доцента кафедри економіки та управління виробничим і комерційним бізнесом  УкрДУЗТу («Використання методики CLIL у викладанні економіки англійською мовою студентам-філологам УкрДУЗТу»);

– Георгій ПАНКОВ – професор кафедри культурології та медіа комунікацій Харківської державної академії культури («Технологія протидії безчестю в сповідальному дискурсі (на прикладі Великого покаянного канону Андрія Критського)»);

– Олена ТИТАР – професорка кафедри теорії культури і філософії науки Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна («Філософія мистецтва в сучасній українській та німецькій культури»;

– Іван ЗАГРІЙЧУК – професор кафедри філософії та соціології УкрДУЗТу («Комунікація та толерантність в умовах сучасної пограничної ситуації»).

Загалом цьогорічна конференція об’єднала дослідників і науковців різного спрямування, високий рівень їх доповідей та жваві дискусії підкреслили важливість наукової комунікації у сучасному суспільстві. Представники гуманітарних наук обговорили важливі питання філософії, історії, культури, освіти й т.ін. Економісти закцентували увагу на аналізі сучасних економічних тенденцій та стратегій розвитку. Науковці-правники обговорили важливі правові аспекти сучасного суспільства. Представники інженерної галузі обговорювали проблематику сучасних технологічних розробок та інженерних досягнень. Загалом кожен з учасників конференції мав можливість висловили свою позицію, яка безумовно є важливою для подальшого розвитку української науки.

Організатори конференції щиро вдячні всім учасникам, які поділилися результатами своїх наукових розвідок та прийняли безпосередню участь у роботі конференції.

e–mail: filosofukrduzt@gmail.com

Сайт конференції