Співробітники кафедри ІВ та ЯП

Мартинов Ігор Ернстович

Завідувач кафедри, д.т.н., професор

Мартинов Ігор Ернстович

Доктор технічних наук з 2009 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Д 64.820.04 за спеціальністю 05.22.07 – “Рухомий склад залізниць та тяга поїздів”. Тема дисертації: “Розвиток методів розрахунку та випробувань буксових підшипникових вузлів вантажних вагонів з урахуванням особливостей їх експлуатації”. З 2010 року очолює кафедру “Вагони” Українського державного університету залізничного транспорту (з 2021 р. кафедру “Інженерії вагонів та якості продукції”).

Напрямок наукової діяльності: підвищення надійності буксових вузлів рухомого складу.

Автор понад 194 наукових та науково-методичних праць. В рамках наукової та навчально-методичної роботи видано понад 130 наукових статей, 5 авторських свідоцтв та патентів на винаходи та 6 патенти на винаходи України. В рамках навчально-методичної роботи професором Мартиновим І. Е. видано 8 навчальних посібників (в т.ч. 6 з грифом Міносвіти), монографія, підручник та понад 20 методичних розробок для вивчення дисциплін, що викладає кафедра. Під керівництвом проф. Мартинова І. Е. захищено 5 кандидатських дисертацій.

Член Транспортної академії України;
Член редакційної колегії збірника наукових праць Українського державного університету залізничного транспорту;
Член спеціалізованих вчених ради Д64.820.04 за спеціальністю 05.22.07 – рухомий склад залізниць та тяга поїздів.
Член науково-технічної ради ДП “Український науково – дослідний інститут вагонобудування”.

Тимофеєва Лариса Андріївна

д.т.н., професор

Тимофеєва Лариса Андріївна

Доктор технічних наук з 1994 року. Дисертацію захистила за спеціальністю 05.02.01 – Матеріалознавство, а 2001 році присвоєно вчене звання професора.

Напрямок наукової діяльності:  розробка екологічно-чистих технологій для підвищення експлуатаційних характеристик деталей машин і механізмів транспортного призначення; удосконалення нормативного забезпечення послуг та продукції транспортного машинобудування.

Автор понад 472 наукових праць. Опубліковано 310 – статей, доповідей – 89, винаходів – 36, патентів – 22, понад 75 виступів на конференціях.

Геворкян Едвін Спартакович

д.т.н., професор

Геворкян Едвін Спартакович

Доктор технічних наук з 2008 року. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Д 64.050.03 при Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» м.Харків.

Напрямок наукової діяльності: розробка композиційних матеріалів для промисловості із порошків тугоплавких сполук та металів, порошкова металургія, матеріалознавство

Автор понад 215 наукових праць, 28 патентів, 2 міжнародних патенти.

Ловська Альона Олександрівна

д.т.н., професор

Ловська Альона Олександрівна

Доктор технічних наук з 2021 р. Дисертацію захистила у спеціалізованій вченій раді Д64.820.04 за спеціальністю 05.22.07 – “Рухомий склад залізниць та тяга поїздів”. Тема дисертації: “Розвиток наукових основ розрахунків конструкцій вагонів шляхом урахування наднормованих режимів при експлуатації”. В 2023 р. отримала вчене звання професора кафедри інженерії вагонів та якості продукції.

Напрямок наукової діяльності: дослідження динаміки та міцності несучих конструкцій вагонів при експлуатаційних режимах навантаження.

Автор понад 400 наукових праць, з них більше 95 – у виданнях, що індексуються  наукометричними базами даних SCOPUS та WoS, в тому числі журналах першого та другого квартілів, і більше 80 патентів України. Має чотири монографії, що опубліковані англійською мовою в іноземних видавництвах. В рамках навчально-методичної роботи професором Ловською А. О. у співавторстві підготовлено два навчальні посібники та 10 навчально-методичних розробок.
Пойшла стажування в University of Applied Sciences (Латвія, Європейський Союз), 2022 р;
Член редакційної колегії Збірника наукових праць Українського державного університету залізничного транспорту;
Рецензент вітчизняних фахових видань, а також закордонних, що індексуються наукометричними базами SCOPUS та WoS;
Експерт національного агентства кваліфікацій (НАК);
Член двох спеціалізованих вчених рад з захисту кандидатських та докторських дисертацій при УкрДУЗТ;
Керує підготовкою аспірантів та докторантів.

Тимофєєв Сергій Сергійович

д.т.н., професор

Тимофєєв Сергій Сергійович

Доктор технічних наук з 2014 р. У 2001 р. закінчив Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет за спеціальністю «Автомобілі та автомобільне господарство», отримав кваліфікацію інженера-механіка. Має диплом магістра з відзнакою за спеціальністю “Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка”, освітня програма “Якість, стандартизація та сертифікація”. Кандидат технічних наук з 2006 року.

Напрямок наукової діяльності: розробка технологій для підвищення експлуатаційних властивостей виробів транспортного призначення, удосконалення екологічних технологій при відновленні деталей.

Автор понад 328 наукових праць. Опубліковано 142-статей; 78-доповідей; винаходів-26;  патентів-17; понад 65 виступів на конференціях.

Труфанова Альона Володимирівна

к.т.н., доцент

Труфанова Альона Володимирівна

Кандидат технічних наук з 2012 р. Дисертацію захистила у спеціалізованій вченій раді Д 64.820.04 за спеціальністю 05.22.07 – “Рухомий склад залізниць та тяга поїздів”. Тема дисертації: “Удосконалення методів оцінки працездатності буксових вузлів вантажних вагонів”. Науковий керівник – д.т.н., проф. І.Е. Мартинов.

Напрямок наукової діяльності: підвищення надійності буксових вузлів рухомого складу, підвищення міцності і експлуатаційної надійності вагонного парку.

Автор понад 50 публікацій. В рамках навчально-методичної роботи підготовлено та видано понад 6 робіт навчально-методичного характеру, 1 патент, 2 навчальних посібника з грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, 1 монографія.

Бондаренко В’ячеслав Володимирович

к.т.н., доцент

Бондаренко В’ячеслав Володимирович

Кандидат технічних наук з 2003 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Д 64.820.04 за спеціальністю 05.22.07 – “Рухомий склад залізниць та тяга поїздів”. Тема дисертації: “Удосконалення технології технічного обслуговування та діагностування електрообладнання пасажирських вагонів”. Науковий керівник – д.т.н., проф. В.Ф. Головко.

Напрямок наукової діяльності: Автоматизація виробництва та мікропроцесорні системи керування, PV-системи енергозабезпечення.

Автор понад 60 наукових праць. 32 статті, 7 тез доповідей наукових конференцій та 13 патентів. Також має 6 методичних розробок та 3 навчальних посібника, один з яких з грифом МОН України.
Підготував 1 кандидата технічних наук у 2014 р.

Візняк Руслан Іванович

к.т.н., доцент

Візняк Руслан Іванович

Кандидат технічних наук з 2003 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Д 64.820.04 за спеціальністю 05.22.07 – “Рухомий склад залізниць та тяга поїздів”. Тема дисертації: “Визначення характеристик міцності кузова піввагона при вивантаженні сипучих вантажів”. Науковий керівник – д.т.н., проф. В.Ф. Головко.

Напрямок наукової діяльності: динаміка та міцність вагонів, збереження вагонів у експлуатації.

Автор більше 100 наукових статей, тез доповідей та матеріалів науково-технічних конференцій, 16 навчально-методичних розробок, 17 патентів України на винаходи та корисні моделі, 6 науково-дослідних та конкурсних робіт. За особисті досягнення в галузі науки, у 2006 р. та 2008 р. отримав Грант Президента України для наукових досліджень.

Волошин Дмитро Ігорович

к.т.н., доцент

Волошин Дмитро Ігорович

Кандидат технічних наук з 2006 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Д 64.820.04 за спеціальністю 05.22.07 – “Рухомий склад залізниць та тяга поїздів”. Тема дисертації: “Удосконалення системи технічного обслуговування та ремонту буксових вузлів вантажних вагонів”. Науковий керівник – д.т.н., проф. В.Ф. Головко.

Напрямок наукової діяльності: надійність вагонів, організація та планування вагоноремонтного виробництва, виробнича логістика при ремонті вагонів.

Автор понад 40 наукових праць. З них 3 патенти України.

 

Скуріхін Дмитро Ігорович

к.т.н., доцент, заступник декана з заочної форми

Скуріхін Дмитро Ігорович

Кандидат технічних наук з 2014 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді К26.885.01 за спеціальністю 05.22.07 – “Рухомий склад залізниць та тяга поїздів”. Тема дисертації: “Удосконалення технології технічного обслуговування та діагностики колісних пар пасажирських вагонів на основі методу акустичного контролю”. Науковий керівник – к.т.н., доц. В.В. Бондаренко.

Напрямок наукової діяльності: надійність, діагностика та неруйнівний контроль рухомого складу та його частин.

Автор понад 40 наукових праць. В рамках наукової та навчально-методичної роботи видано та підготовлено до друку 23 наукових статей, 14 тез доповідей, 6 навчально-методичних розробок, 3 патенти на корисні моделі та 2 патенти на винаходи України.