Кафедра «Будівельна механіка та гідравліка» (БМГ)

завідувач кафедри

Лобяк Олексій Вікторович

завідувач кафедри, к.т.н., доцент

корпус 1, поверх 1, кабінет 118

Кафедру «Будівельна механіка» було засновано в 1934 році. Першим завідувачем було призначено професора Столярова Якова Васильовича. Спочатку кафедра входила до складу механічного факультету, а з 1945 року увійшла до складу будівельного факультету. У 1989 році до неї було приєднано кафедру «Гідравліка і водопостачання». Об’єднана кафедра одержала назву «Будівельна механіка та гідравліка».

За роки існування на кафедрі було створено три наукові школи:

  • школа проф. Угінчуса О.А. з теорії та методів розрахунку гідравлічних та гідротехнічних споруд (захищено 30 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук та 2 дисертації – доктора технічних наук);
  • школа проф. Виноградова О.І. з проблем оптимального проектування (захищено 27 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук);
  • школа проф. Чихладзе Е.Д. з теорії і практики сталебетонних конструкцій (захищено 30 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук та 1 дисертація – доктора технічних наук).

При кафедрі діє спеціалізована вчена рада Д64.820.02 з захисту докторських та кандидатських дисертацій за спеціальностями:

  • 05.23.01 – будівельні конструкції, будівлі та споруди;
  • 05.23.05 – будівельні матеріали та вироби;
  • 05.22.06 – залізнична колія.

У 2006 році при кафедрі створено Центр діагностики споруд транспортного призначення.