ГНДЛ “Підвищення паливно-експлуатаційної економічності та покращення екологічних показників дизельної тяги”

завідувач кафедри

Василенко Олег Вадимович

в.о. завідувача кафедри, к.т.н

корпус 2, поверх 4, кабінет 46

На базі кафедри «Теплотехніка та теплові двигуни» Українського державного університету залізничного транспорту створена сертифікована галузева науково-дослідна лабораторія “Підвищення паливно-експлуатаційної економічності та покращення екологічних показників дизельної тяги”. (свідоцтво про атестацію № 100-220/2014)

Основні напрямки діяльності лабораторії:

Проведення екологічного контролю:

• Тепловозів при виконанні регламентних робіт (технічне обслуговування тепловозів, поточні ремонти, капітальні ремонти, відновлювальні ремонти).
  • Підприємств металургійної промисловості, ковальські цехи машинобудівних підприємств.
  • Контролю забруднюючих речовин у місцях розташування тепловозних та вагонних депо, авто гаражів, котелень, у місцях розташування ТЕС, ТЕЦ та промислових підприємств.

Екологічна ситуація в світі і, зокрема, в Україні в останні роки суттєво погіршилася. Причини такого стану речей загальновідомі, однак найголовніша серед них – безвідповідальність людини по відношенню до навколишнього середовища. Одним з проявів такого підходу є нормативи зборів за забруднення природи, в той час як зараз виникла необхідність перейти до пріоритетного вкладання коштів не в усунення наслідків викидів шкідливих речовин в природне середовище, а в зниженні або навіть недопущенні цих викидів. Діюча лабораторія сприяє вирішенню даних задач шляхом визначення реальних викидів забруднюючих речовин дизельними установками та приведенням їх до нормативних показників.

Лабораторія укомплектована фахівцями вищої кваліфікації, які мають необхідний досвід роботи у проведенні випробувань та вимірювань у визначеній галузі атестації.

Лабораторія має приміщення та матеріально-технічну базу для проведення вимірювань. В лабораторії використовуються переносні газоаналізатори та димомір, які дозволяють визначати концентрацію кисню (О2), оксиду (СО) та діоксиду (СО2) вуглецю, оксиду (NO) та діоксиду (NO2) азоту, ангідриду сірки (SO2), натуральний показник ослаблення світлового потоку (К), коефіцієнт ослаблення світлового потоку (N), вуглеводнів (СН).

Лабораторія “Підвищення паливно-експлуатаційної економічності та покращення екологічних показників дизельної тяги” Українського державного університету залізничного транспорту запрошує до співпраці всіх зацікавлених у обстеженні, випробуваннях та оформленні протоколів для транспортних засобів на дизельній тязі та інших об’єктів, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферу.

Контакти: Василенко Олег Вадимович

Тел.: +38(067)396-67-47