Кафедра є випусковою і готує студентів за наступними спеціальностями:
Матеріально-технічне забезпечення кафедри
Загальна площа, кв. м – 420; у т.ч. площа учбових аудиторій – 380; кількість комп’ютерних місць – 35. В учбових лабораторіях № 211, 212, 213, 214 та 216 розгорнуто найсучаснішу навчальну транспортну мережу та локальну мережу з підтримкою послуг IP-телефонії, розгорнуто елемент мережі оперативно-технологічного зв’язку залізничного транспорту на основі обладнання НВП «Стальенерго» та навчально-тренувальний комплекс конвергентних телекомунікаційних систем та оперативно-технологічного зв’язку на базі компактного програмного комутатору SI 3000 (cCS), системи керування на базі комп’ютерного обладнання, VoIP шлюзів SI 3000 Peso, мережевого обладнання D-Link та MikroTik, термінального обладнання (аналогові термінали СЗ-370, пультів диспетчера Iskratel, пультів чергового по станції Iskratel, пультів проміжного зв’язку цифрового ППСЦ) та обладнання комп’ютеризованих робочих місць.
Науково-дослідна робота кафедри
Науково-дослідні роботи, які виконувались кафедрою транспортного зв’язку:
У рамках роботи наукового семінару кафедри заслуховуються кандидатські та докторські дисертації співробітників кафедри та працівників інших вузів.
На базі кафедри створено галузеву науково-дослідну лабораторію телекомунікаційних мереж.
Основні напрями діяльності: розвиток теорії телекомунікацій, на основі якої здійснюється розробка нових методів обробки інформації, наукове обґрунтування математичних моделей складових телекомунікаційних систем та удосконалення телекомунікаційних технологій з метою підвищення ефективності використання та якості функціонування телекомунікаційних систем та мереж загального користування, а також систем та мереж технологічного зв’язку залізничного транспорту.
Науково-дослідні роботи в області мобільної зв’язку:
Дослідження існуючих систем дуплексного радіозв’язку, прийнятних для застосування на залізничному транспорті
Розробка нормативного документу «Правила організації та розрахунку мереж поїзного радіозв’язку»
Розробка правил експлуатації засобів радіозв’язку на комунальному підприємстві «Харківський метрополітен»
Науково-дослідні роботи в областях радіомоніторингу та бездротового доступу:
Дослідження та визначення методів та засобів радіомоніторингу на залізницях України
Дослідження та формування переліку вимог до нормативних документів з випробовування сенсора для дистанційного спостереження за наявністю рухомого складу на об’єктах залізничної інфраструктури
Дослідження та проведення лабораторних випробувань системи мультисервісного радіодоступу в діапазоні частот 10,5 ГГц в умовах станції «Знамянка»
Науково-дослідні роботи в областях радіомоніторингу та телекомунікацій:
Розробка методики визначення обсягу робіт з експлуатації телекомунікаційного обладнання. Розробка технологічного процесу технічного обслуговування та експлуатації існуючого цифрового обладнання телекомунікаційних мереж залізничного транспорту України, його періодичність та проведення хронометражу
Розробка розділів програми створення програмно-технологічного та апаратно-технічного комплексів центрів управління перевезеннями. Опис та архітектура системи диспетчерського управління перевезеннями та основних рішень щодо забезпечення РЦУП, ГЦУП засобами зв’язку. Пропозиції щодо її модернізації з урахуванням впровадження сучасних засобів автоматики
Науково-дослідні роботи в області технологічного зв’язку:
Розробка нормативного документу «Правила прокладання волоконно-оптичних кабелів і кабелів з мідними жилами в земляному полотні залізниць України»
Дослідження технологічних умов функціонування системи гнучкої комутації для мережі технологічного зв’язку залізничного транспорту на базі SI 2000
Науково-технічні засади організації та впровадження інтегральної системи технологічного зв’язку для забезпечення високошвидкісного руху поїздів
Теоретичні основи організації мережі оперативно-технологічного зв’язку та синтезу систем забезпечення швидкісного руху поїздів.
Зовнішні зв’язки кафедри
На базі Харківської дистанції сигналізації та зв’язку Південної залізниці діє філія кафедри.
У 2007 році створена філія кафедри на базі Регіонального відділення Центру післядипломної освіти ВАТ «Укртелеком» під керівництвом начальника цього центру Довбні В.Д. На базі філії проводяться лабораторні та практичні заняття у рамках розкладу денної форми навчання з дисциплін кафедри: «Автоматичний телефонний зв’язок» та «Системи комутації в електрозв’язку».
На кафедру поставлено сучасне обладнання, на базі якого розгорнуто навчально-тренувальний комплекс оперативно-технологічного зв’язку на основі обладнання НВП «Стальенерго».
Результати роботи кафедри з спорідненими кафедрами інститутів та технікумів, які входять до учбового комплексу:
В області систем телекомунікації (сумісні наукові розробки та учбово-методичні роботи) кафедра «Транспортний зв’язок» проводить сумісні дослідження з другими кафедрами вузів України (ХАІ, ХНУРЕ, Академія внутрішніх сил України, Харківський університет повітряних сил, Одеська академія зв’язку, ХПІ, КПІ, Львівська політехніка, ДЕТУТ, ДНУЗТ ) та СНГ (МІІТ, ЛІІЗТ).
Випускники кафедри
За більш ніж 50-річну діяльність кафедри підготовлено більше 3000 фахівців, серед яких заступники начальників залізниць, начальники та заступники головного управління, служб і дистанцій сигналізації та зв’язку, керівники інших підприємств і відомств.