Історія створення кафедри

в.о. завідувача кафедри

Резуненко Марина Євгенівна

в.о. завідувача кафедри, к.т.н., доцент

корпус 2, поверх 4, кабінет 415

Кафедру вищої математики засновано в 1930 р.

Історія створення кафедри

 

Першим її завідувачем, починаючи з 1930 р., та до 1958 р., був кандидат фізико-математичних наук, доцент Євгеній Арсентійович Коваленко. У цей період на кафедрі працювали відомі вчені: професори Б.Я. Левін, Б.М.  Левітан, М.Н. Марчевський.

 

 

 

 

Історія створення кафедри                                                Історія створення кафедри

З 1958 р. до 1968 р. колектив кафедри очолював кандидат технічних наук, доцент Микола Миколайович Орел, а за його відсутності у 1963 – 1965 рр. – кандидат фізико-математичних наук, доцент Борис Абрамович Шехтер .

 

 

 

 

Історія створення кафедри

 

З 1968 р. до 1979 р. завідувачем кафедри був кандидат технічних наук, доцент Степан Хомич Ковтун

 

 

 

 

Історія створення кафедри

 

З 1979 р. до 1981 р. кафедру очолювала кандидат фізико-математичних наук, доцент Ірина Василівна Ковалішина. У 1989 році вона захистила докторську дисертацію. І.В. Ковалішина – відомий фахівець з  J-теорії аналітичних матриць-функцій, автор понад 60 друкованих праць, багато з яких видано за кордоном. Під її керівництвом було захіщено дві кандидатські дисертації.

 

 

 

Історія створення кафедри

 

З 1981 р. до 1997 р. кафедрою завідував кандидат технічних наук, доцент Володимир Андрійович Таратушка – фахівець із математичного моделювання нестаціонарних процесфв у двигунах внутрішнього згоряння. Під його керівництвом було захіщено дві кандидатські дисертації. Він є автором понад 30 друкованих праць і більше ніж 10 авторських свідоцтв.

 

 

 

 

Історія створення кафедри

 

З 1997 р. до 2020 р. посаду завідувача кафедрою обіймав кандидат фізико-математичних наук, доцент  Володимир Іванович Храбустовський. Автор понад 90 друкованих праць. В.І. Храбустовський — відомий спеціаліст зі спектральної теорії диференціальних операторів.

 

 

 

 

У період з 1975 до 2020 р.р. на кафедрі працювали професори В.С. Азарін, Г.А. Багмут, Г.П. Бородай, В.Д. Гордевський, Ю.М. Дюкарев, М.М. Зацеркляний, І.В. Ковалішина, О.О. Стрельникова, В.А. Таратушка і В.П. Фонф, а також доценти і кандидати наук І.О. Андерс, С.І. Безуглий (лауреат Державної премії в галузі науки і техніки), В.В. Білоус, В.Ю. Васильчук, А.Г. Гах, Г.Ю. Глушакова, Р.М. Давидов, О.О. Думіна, Р.О. Єфременко, О.І. Зубкова, Л.В, Калужинова, В.О. Козел, Є.Ю. Колбасіна, В.В. Науменко, М.К. Радякін, Л.Д. Радченко, А.В. Рахнін, А.П. Рибалко, А.О. Шифрін і Н.С. Юрчак.

 

Багато викладачів кафедри було заохочено за сумлінну працю. Зокрема, старший викладач Л.І. Макаренко і професор В.А. Таратушка одержали знак “Почесний залізничник”, проф. В.І. Храбустовський має подяки в наказі міністра шляхів сполучень та від генерального директора Укрзалізниці, доцент Р.М. Давидов нагороджений знаком «Відмінник освіти України», доценти С.Д. Бронза та О.А. Осмаєв є дипломантами обласного конкурсу «Харківщина – кращі імена».