Співробітники кафедри АТ

Сотник Василь Олександрович

завідувач кафедри, к.т.н., доцент

Сотник Василь Олександрович

Кандидат технічних наук (1996, спеціальність 05.22.20 – «Експлуатація та ремонт засобів транспорту» дисертацію «Удосконалення методів та засобів дешифрування інформаційних сигналів систем автоматичної локомотивної сигналізації» захистив в Українській державній академії залізничного транспорту.

Основний напрямок наукових досліджень – Безпека на транспорті.

Автор 10 наукових праць, 2 патентів.

Панченко Сергій Володимирович

в.о. ректора, д.т.н., професор

Панченко Сергій Володимирович

Доктор технічних наук з 2010 року. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. акад. В. Лазаряна за спеціальністю 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту. Тема дисертації: «Моделі і методи адаптивного керування параметрами руху засобів рейкового транспорту». У 2012 році присвоєно вчене звання професора.

З 2014 року – ректор Українського державного університету залізничного транспорту.

Напрямок наукової діяльності: автоматизація технологічних процесів на залізничному транспорті; розробка методів і засобів контролю місць знаходження рухомого складу та управління рухом поїздів.

Понад 250 наукових праць та навчально-методичних розробок. Серед них 9 монографій, 11 підручників та навчальних посібників, 56 патентів та авторських свідоцтва. Керує науковою роботою аспірантів та докторантів.

Змій Сергій Олексійович

декан факультету ІКСТ, канд. техн. наук, доцент

Змій Сергій Олексійович

Кандидат технічних наук з 2016 року. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Д 64.820.04 за спеціальністю 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту. Тема дисертації: «Підвищення безпеки руху поїздів шляхом удосконалення засобів електричної сигналізації». Науковий керівник – к.т.н., доц. В.П. Мороз

Доцент кафедри «Автоматики та комп’ютерного телекерування рухом поїздів» з 2019 року

Напрямок наукової діяльності: підвищення ефективності функціонування станційних систем автоматики та автоматизація технологічних процесів на залізничному транспорті.

Автор понад 70 наукових праць. В рамках навчально-методичної роботи Змій С.О. видано та підготовлено до друку 30 науково-методичних та навчально-методичних розробок, автор понад 20 патентів, з яких 5 на винахід.

Мойсеєнко Валентин Іванович

д.т.н., професор

Мойсеєнко Валентин Іванович

Мойсеєнко Валентин Іванович — доктор технічних наук, професор, в університеті працює з 1979 року. Упродовж 1986–1992 рр. працював заступником декана факультету автоматики, телемеханіки та зв’язку, а протягом 2004–2012 років – деканом факультету підвищення кваліфікації. З 2013 р. обіймає посаду завідувача кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем

У 1986 році захистив кандидатську дисертацію у спеціалізований вченій раді Харківського політехнічного інституту, а докторську – у спеціалізованій вчений раді за місцем роботи. Тема дисертації «Методи та моделі підвищення безпеки використання систем керування залізничної автоматики шляхом оперативного виявлення порушень».

Обраний академіком Транспортної академії наук України, має нагороди та відзнаки Державної адміністрації залізничного транспорту.

Ананьєва Ольга Михайлівна

д.т.н., професор

Ананьєва Ольга Михайлівна

Доктор технічних наук з 2019 року. Дисертацію захистила у спеціалізованій вченій раді Д 64.820.04 за спеціальністю 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту. Тема дисертації: «Розвиток теоретичних основ побудови завадостійких систем управління залізничним транспортом». Науковий керівник – д.т.н., проф. С. В. Панченко

Доцент кафедри «Електротехніка та електричні машини» з 2012 року

Основний напрямок наукових досліджень – автоматизовані системи автоматики й телемеханіки на залізничному транспорті..

Автор понад 70 наукових праць,  7 патентів на винахід, 5 патентів на корисну модель

 

Хісматулін Володимир Шайдуллович

к.т.н., професор

Хісматулін Володимир Шайдуллович

Кандидат технічних наук з 1977 року. Дисертацію захистив у вченій раді ВІРТА ПВО за спеціальною темою. Вчене звання професор кафедри радіолокації та автоматики отримав у 2004 році

Напрямок наукової діяльності – оптимальні та адаптивні системи автоматичного керування.

Автор близько 70 наукових праць, 7 винаходів та патентів, 4 підручників та навчальних посібників, більше 30 навчально-методичних видань

Кустов Віктор Федорович

к.т.н., доцент

Кустов Віктор Федорович

Кандидат технічних наук з 1988 року. Дисертацію захистив у спеціалізованій раді Д 114.03.03 за спеціальністю 05.22.08 «Експлуатація залізничного транспорту (у тому числі пристрої сигналізації, централізації, блокування та технологічного зв’язку)», за переліком 2015 р. це спеціальність 275 «Транспортні технології». Тема дисертації «Методи та засоби випробовувань на завадостійкість цифрових пристроїв залізничної автоматики».

Напрямок наукової діяльності: розробка та впровадження мікропроцесорних систем та пристроїв залізничної автоматики, дослідження та доказ функційної безпечності, надійності та електромагнітної сумісності систем автоматизації відповідальних технологічних процесів, у тому числі технічних засобів керування та регулювання руху поїздів.

Автор понад 150 наукових праць. Має 13 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, 1 патент на корисну модель, а також 6 свідоцтв про реєстрацію авторського права на комп’ютерні програми та на науково-технічні твори.

Член-кореспондент Транспортної Академії України.

Каменєв Олександр Юрійович

к.т.н., доцент кафедри АТ, керівник Центру НПП ПДО

Каменєв Олександр Юрійович

Кандидат технічних наук з 2014 року. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Д64.820.04 при Українській державній академії залізничного транспорту за спеціальністю 05.22.20 – “Експлуатація та ремонт засобів транспорту”. Тема дисертації: «Удосконалення методів та засобів технічного контролю системи мікропроцесорної централізації». Науковий керівник – к.т.н., доцент В.Ф. Кустов.

Напрямок наукової діяльності – технічний контроль та надійність систем залізничної автоматики, методологія синтезу та підвищення ефективності експлуатації станційних систем керування та регулювання руху поїздів, конфігурування та верифікація програмного забезпечення автоматизованих систем керування технологічними процесами.

Автор понад 100 наукових та навчально-методичних праць, серед яких 6 наукових публікацій у виданнях, що індексуються міжнародною наукометричною базою Scopus, 1 монографія, видана англійською мовою, 7 патентів та свідоцтв про авторське право.

Лапко Антон Олександрович

к.т.н., доцент

Лапко Антон Олександрович

Кандидат технічних наук з 2010 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Д 64.820.04 за спеціальністю 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту. Тема дисертації: «Удосконалення технічного обслуговування пристроїв електричної сигналізації та централізації шляхом комплексного контролю технічного стану». Науковий консультант – к.т.н., доц. В.П. Мороз.

Напрямок наукової діяльності – технічне обслуговування залізничної автоматики; проєктування систем автоматизації технологічних процесів (CAD, CAM, CAE).

Автор 59 наукових праць та навчально-методичних розробок і 3 патентів.

Прилипко Андрій Андрійович

к.т.н., доцент

Прилипко Андрій Андрійович

Кандидат технічних наук з 2005 року. Дисертацію захистив у спеціалізованій вченій раді Д64.820.04 при Українській державній академії залізничного транспорту за спеціальністю 05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту. Тема дисертації «Підвищення ефективності експлуатації точкового колійного датчика за рахунок структурного синтезу». Науковий керівник – д.т.н., проф. Ю.В. Соболєв.

Напрямок наукової діяльності – теорія та принципи побудови точкових колійних датчиків, автоматизація технологічних процесів.

Автор понад 53 наукових праць та навчально-методичних розробок. Має 5 патентів.